Wanna: idealna do porodu, ale niebezpieczna dla dziecka?

Amerykańscy naukowcy przestrzegają przed porodami w wodzie.

poród w wodzie

Eksperci często mają odmienne zdania jeśli chodzi o porody w wodzie. Panie, które mają porównanie z porodem na szpitalnym łóżku, bardzo go sobie chwalą. Basen bez wątpienia jest przydatny szczególnie przy długich i powolnych porodach. Jedno z badań wykazało, że poród w wodzie zmniejsza konieczność zastosowania znieczulenia zewnątrzoponowego, a także kobietom rzadziej trzeba nacinać krocze.

Jednak zdaniem ekspertów z American College of Obstetricians and Gynecologists i American Academy of Pediatrics wcale nie jest tak kolorowo, a poród w wodzie obarczony jest poważnym ryzykiem. Dlatego naukowcy polecają, aby porody w wodzie odbywały się tylko w wyspecjalizowanych ośrodkach naukowych. Ich zdaniem nie ma wiarygodnych badań potwierdzających pogląd, że taki sposób porodu jest szczególnie korzystny dla matki i noworodka.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Zniesmaczona
2016-10-30 20:56:03

Wannom = wanną ???

"Dlatego specjaliści ci zalecają, by ten etap odbywał się juz poza wannom czy basenem, a jeśli rodząca zdecyduje się na dokończenie porodu w wodzie powinna być poinformowana o potencjalnym ryzyku. " Radziłabym nauczyć się poprawnie pisać w języku polskim. Odechciewa się czytać dalszą część artykułu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama
2016-11-03 06:18:36

Prawda. To "poza wannom" odbiera przyjemność czytania dalszej części artykułu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz