Mama trojaczków rodziła dwa dni

Wyjątkowy poród odbył się udziałem 31-letniej mamy trojaczków. Będą one obchodziły urodziny w odstępie dwóch dni.

trojaczki - dziewczynki

Pierwsza z dziewczynek urodziła się w samo Boże Narodzenie, 25 grudnia. Dwie pozostałe przyszły na świat 47 godzin później. Wyjątkowy poród trojaczków odebrano w Chinach, a dwa dni różnicy między narodzinami to powód wstrzymanych skurczów u matki dziewczynek.

31-letnia kobieta ma już 11-letnią córkę. Na kolejne dziecko zdecydowała się, ponieważ jej matka chciała wnuka. Nie udało się, na świat przyszły trzy kolejne córki.

Lekarz przyjmujący poród stwierdził, że jest od 22 lat pracuje w szpitalu, ale nigdy wcześniej nie miał do czynienia z tak nietypowym przypadkiem. Pierwsze dziecko urodziło się w sposób naturalny, dwoje kolejnych - poprzez cesarskie cięcie. Po pierwszym porodzie lekarze nie zdecydowali się na cesarskie cięcie, ponieważ chcieli, aby przyszłe noworodki w łonie matki jeszcze trochę podrosły. Miały zaledwie 30 tygodni.

- Dobrze czuje się już matka dziewczynek, która po porodzie dostała krwotoku, a trójka dzieci jest w stabilnym stanie - ocenili lekarze w szpitalu położniczym w Chengdu, stolicy prowincji południowo-zachodniej chińskiej prowincji Syczuan.

W momencie urodzenia trojaczki ważyły 1450 g, 1300 g i 1150 g.

tw

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz