5 ciąż, 4 dzieci, 3 cesarki to było zbyt wiele dla kobiecej macicy...

Kobieta dzieli się w sieci diagnozą, jaką usłyszała od lekarzy.

wypadanie macicy, Mel Watts

Mel Watts jest blogerką i mamą 4 dzieci, skończyła 30 lat i usłyszała od lekarzy coś, czego się nie spodziewała. Po 5 ciążach, 4 porodach i 3 operacjach jej macica odmówiła współpracy. U kobiety zdiagnozowano wypadanie macicy.

Mięśnie, powięzie i więzadła, które zamykają od dołu wejście do miednicy podtrzymują macice we właściwym ułożeniu. Czasem się dzieje tak, że równowaga zostaje zachwiana, a narządy kobiece obniżają, się a czasem nawet wypadają.

"Dziś stałam się szczęśliwa posiadaczką wypadającej macicy" napisała na swoim Instagramie. Kobieta nie obwinia za to dzieci ani siebie. Czuje się jednak zaskoczona i zdecydowanie za młoda na taką przypadłość. Mięśnie są tak słabe, że przekłada się to także na trzymanie moczu, czy komfort podczas uprawiania seksu.

Kobieta zauważa, że problem pojawia np. gdy dziecko jest bardzo duże i rodzi się "za szybko". W jej przypadku dokładnie taki był jej pierwszy poród, jednak ona nie była świadoma, że takie mogę być konsekwencje.

Wypadanie macicy i pochwy - objawy i leczenie

Kobiety cierpiące na wypadanie macicy i pochwy skarżą się na silne bóle o charakterze pociągania w podbrzuszu i okolicy krzyżowej, mają problem z trzymaniem moczu, a także może pojawić się bolesność podczas współżycia.

Wypadającą macicę można zoperować, istnieje wiele technik, które mogą korygować problem, jednak nie ma gwarancji, ze zaburzenie nie nawróci.

By zapobiec takim sytuacjom, zaleca się ćwiczenie mięśni Kegla. Niezwykle ważny jest także prawidłowo przeprowadzony poród, czy wykonane nacięcie krocza. Na co nie zawsze mamy wpływ...

db

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

wielbiciel1
2017-08-12 09:24:32

proste

"By zapobiec takim sytuacjom, zaleca się ćwiczenie mięśni Kegla" - czyli orgazm, orgazm i jeszcze raz orgazm, naprawdę nie mogą tego napisać wprost?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ad
2017-08-14 14:47:36

Nie tylko poprzez orgazm ćwiczy się mięśnie Kegla. Jest wiele różnych ćwiczeń, aby mięśnie Kegla wzmocnić. Można poszukać w internecie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-08-11 22:28:17

To tak jak złamanie kości lonowej podczas porodu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz