Nie zgadniesz, co dla francuskich mam jest najważniejsze po porodzie! A co było najważniejsze dla ciebie?

Ciekawostka na temat darmowej usługi świadczonej na francuskich oddziałach położniczych.

Francja

Jak mówi przysłowie: co kraj, to obyczaj. Dotyczy ono wszystkich mieszkańców owego kraju, także mam. W tym tekście skoncentrujemy się na obyczajach porodowych. Nie będzie jednak mowy o tradycjach, czerwonych wstążeczkach itp., lecz o tym, co jest dla nas najistotniejsze po porodzie.

Francuski numer

Numer polega na tym, że w ojczyźnie Coco Chanel i Brigitte Bardot za państwowe pieniądze można po porodzie poddać się zabiegowi i otrzymać zalecenia dotyczące ćwiczeń w celu zwężenia pochwy. I to właśnie jest tytułowa najważniejsza rzecz dla francuskich mam! Po porodzie taka kobieta spędza pięć dni w szpitalu, gdzie ma przeprowadzony zabieg i uczy się specjalnych ćwiczeń na mięśnie pochwy. Skąd taki pomysł? Jego korzenie sięgają drugiej połowy lat 40-tych XX wieku, kiedy to wprowadzono obowiązek zwężania pochwy każdej młodej mamie, by mogła ona jak najszybciej zajść w kolejną ciążę. To działanie miało na celu zwiększenie przyrostu naturalnego w państwie i zrekompensowania strat w ludziach, jakie we Francji poczyniła druga wojna światowa.

Dziś, choć na przyrost naturalny Francuzi nie mogą narzekać (3,1%), zwężenie pochwy po porodzie ma już inne znaczenie. Francuskie mamy chcą w ten sposób jak najszybciej stać się atrakcyjne dla swoich partnerów i nie mają ochoty czekać, aż ciało samo dojdzie do siebie po wydaniu na świat dziecka. Czyżby francuscy tatusiowie tak bardzo nie mogli się doczekać zostania tatusiami po raz kolejny? Jasne, wiem, że nie o to chodzi. Miejmy tylko nadzieję, że to nie od nich wychodzi propozycja dla partnerki, by ta była ponownie gotowa na seks tak szybko jak to możliwe...

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz