Zaskakujące fakty o połogu po cesarskim cięciu

Dowiedz się, co cię czeka, jeśli lekarze proponują ci operacyjne zakończenie porodu.

cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie to czasem kwestia wyboru, jednak w większości przypadków jest ocaleniem życia nie tylko dziecka, ale również matki. Połóg po cesarskim cięciu jest z reguły dużo dłuższy i znacznie bardziej męczący w porównaniu z tym po porodzie naturalnym. Co może cię zaskoczyć?

Złe samopoczucie i senność

W zależności od podanego znieczulenia, organizm kobiety może różnie reagować. Podczas cesarki i zaraz po możesz być bardzo senna. Pragnienie snu może być wręcz przytłaczające, nie do opanowania. W przypadku znieczulenia podpajęczynówkowego kobieta nie powinna wstawać ani nawet siadać przez kilka godzin po przeprowadzonej operacji. Po operacji w takim znieczuleniu możesz odczuwać drżenie ciała, zimno, a także uczucie bezwładności nóg oraz silny ból głowy. Jeśli podano znieczulenie zewnątrzoponowe lub ogólne, już po kilku godzinach możliwe jest siadanie na łóżku. W wyniku podania znieczulenia mogą się pojawić bóle głowy, mrowienie stóp czy mdłości. Po narkozie często kobieta może czuć się mocno osłabiona. W przypadku tego rodzaju znieczulenia po wybudzeniu w płucach może zalegać wydzielina. Zaleca się wtedy odkasływanie i dynamiczne wydychanie powietrza. Ma to na celu pozbycie się wydzieliny.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

|Ivy
2016-06-27 23:22:53

re: Zaskakujące fakty o połogu po cesarskim cięciu

Szczerze, miałam cesarkę (elektywną) ponieważ tak chciałam i nie wyobrażam sobie innego sposobu na poród. Bolało jeden dzień ale na tabletkach szło wytrzymać. Byłam w stanie chodzić bez większego trudu. Dziecko jest zdrowe ja też. Żadnych objawów o których tu piszecie nie miałam. Polecam cesarkę zdecydowanie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Podpis...meg
2016-06-23 22:38:20

re: Zaskakujące fakty o połogu po cesarskim cięciu

Odkasływanie po cesarce?!?!?! rany boskie nawet śmiać się boisz z bólu a co dopiero kasłać !! i to przez kilka dni

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz