Zgłoszono online narodziny ponad 10 tys. maluchów

Dzięki uruchomionej przez Ministerstwo Cyfryzacji e-usłudze rodzice uzyskali od 1 czerwca możliwość zgłaszania narodzin dzieci bez wychodzenia z domu.

Mama z dzieckiem

Drogą tą rodzice zgłosili narodziny co 10. urodzonego potomka.

Rodzic, który będzie rejestrował narodziny (może to być zarówno mama, jak i tata) musi mieć aktualny Profil Zaufany. Jeśli go nie masz, sprawdź jak go założyć.

ZOBACZ: Już teraz możesz zarejestrować swoje Dziecko online!

Jak to zrobić?

Cały proces to kilka prostych kroków:

  • Wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl i tam wybierz usługę, z której chcesz skorzystać. Po zalogowaniu, system poprosi Cię o potwierdzenie, że jesteś matką/ojcem dziecka. Następnie poleci zweryfikowanie Twoich danych.
  • Przejdź do zarejestrowania narodzin potomka. To czego potrzebujesz na tym etapie to m.in. nazwa szpitala, w którym dziecko przyszło na świat oraz imię dziecka. Ustal także numer Twojego aktu małżeństwa lub urodzenia (jeśli nie jesteś w związku małżeńskim), co pozwoli na weryfikację Twoich danych w Urzędzie Stanu Cywilnego.
  • Wybierz adres, pod którym chcesz zameldować dziecko oraz sposób odebrania dokumentów. Do wyboru masz skrzynkę na ePUAP, odbiór osobisty lub przesyłkę tradycyjną pocztą.
  • Ostatni krok to podgląd wniosku i podpis (Profilem Zaufanym).
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz