Znane kobiety, które przeszły depresję poporodową

Depresja poporodowa dotknąć może każdą z nas. Zobacz, jakie gwiazdy przeszły przez ten trudny czas po porodzie.

depresja poporodowa

Depresja poporodowa jest bardziej powszechna niż myślisz! Szacuje się, że depresji poporodowej doświadcza ponad 20 procent kobiet. Nie zapominajmy jednak przy tym o przypadkach niezdiagnozowanych oraz bagatelizowanych. To nie jest tak, że jesteś jedyną taką kobietą, jedynym przypadkiem. Nie musisz się wstydzić. Absolutnie nie musisz się z tym kryć czy też udawać, że nic się nie dzieje.

Bardzo trudno jest się przyznać do swojego problemu. Może nam się wydawać, że nie jesteśmy dobrymi matkami, macierzyństwo nie jest dla nas a problem widzimy tylko my, wyolbrzymiając go i histeryzując. Nic z tych rzeczy! Nie jesteś złą matką tylko dlatego, że dopadła Cię depresja poporodowa! To nie Twoja wina – zapamiętaj to, a następnie wyciągnij rękę po pomoc.

Wiele z nas o tym nie wie, ale przyjmowanie leków przy depresji poporodowej nie jest niczym złym! Nie obawiaj się skutków ubocznych ani nie wstydź się ich zażywania. Depresja poporodowa to choroba. A chorobę należy leczyć. Dlatego przyjmowanie w tym przypadku leków nie jest niczym złym! To przejaw odpowiedzialności, udowadniasz, że dbasz o swój stan, chcąc wyzdrowieć. Leki antydepresyjne nie wykluczają karmienia piersią. Lekarz może dopasować leki tak, aby nie zagrażały dziecku w najmniejszym nawet stopniu. Nie musisz więc z tego rezygnować przy leczeniu – to kolejny argument, by rozpocząć to leczenie jak najszybciej. Bo nic nie stoi na przeszkodzie, nawet tak ważny aspekt jak karmienie piersią.

Poznaj przypadki wśród znanych kobiet, które dotknął problem depresji poporodowej.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz