10-letni chłopiec występuje jako... drag kid

Jest również zagorzałym członkiem społeczności LGBTQ. Czy to aby normalne aby w tym wieku mówił o swojej seksualności?

10 letni chłopiec

Drag queen to dosyć mocno znany już na świecie skrót oznaczający określenie postaci scenicznej, którą tworzą artyści, najczęściej płci męskiej. Przedstawia ona w krzywym zwierciadle postacie kobiece przy użyciu efektownych ubrań i bardzo mocnego makijażu. Wystęoują na scenie jako karykatury tego, co tradycyjnie kojarzy się z kobiecością. Niektóre z nich na stałe wybierają sobie jedną postać, w którą się wcielają.

Amerykański portal mashable przygotował wywiad z 10 letnim chłopcem, który uważa siebie za... najmłodszego członka drag queen. Nazywa siebie drag kid, a jako swój pseudonim sceniczny wybrał zestawienie "Niesamowity Desmond".

Chłopiec pojawia się na występach wcześniej wspomnianych drag queens. Sam przygotowuje swój makijaż oraz ubrania, czasami pomaga mu też mama. Jeden z przedstawicieli społeczności LGBT nazwał go "przyszłością Ameryki", co wprawia chłopca w ogromny zachwyt. Cieszy się z tego, że przebieranie się w damskie ubrania pozwala mu wyrażać siebie. Twierdzi, że każdy powinien być dumny z tego kim jest i cieszyć się życiem. 

To, co najbardziej zadziwia w chłopcu, to zachowanie - chłopiec opowiada o sobie, jakby jego historia miała kilkadziesiąt lat. Opowiada o swoich "początkach" jak miał 2-3 lata albo o tym, jak pierwszy raz pomalował się w okolicach 7 roku życia.

Co na to mama chłopca?

Twierdzi, że woli pozwolić chłopcu wyrażać siebie i należeć do społeczności, w jakiej czuje się dobrze, niż patrzeć jak jest odrzucany przez kręgi ludzi, którzy nie rozumieją chłopca i uważają go za dziwadło. Uważa, że jest on szczęśliwy z tym, co robi, a to dla niej najważniejsze.

Uważacie, że to normalne zachowanie jak na 10-letnie dziecko? Czy w takim wieku można decydować o swojej seksualności?

 

AK

Źródło: mashable.com

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz