Kolumbia: 250 dziewczynek ofiarami molestowania seksualnego

Z tego powodu 18 osób trafiło do aresztu. Trwa śledztwo.

dziewczynka

Hiszpańska agencja informacyjna EFE poinformowała, że kolumbijskie władze zatrzymały 18 osób skarżonych o czerpanie korzyści z seksualnego wykorzystywania 250 dziewczynek i niepełnoletnich dziewcząt. Większość z nich pochodzi z Wenezueli.

Zobacz też: Sędzia nie widzi nic złego w kąpieli chłopców razem z dziewczynkami

Jak się okazało, dwie zatrzymane kobiety miały wyszukiwać dziewczynki i nakłaniać je do prostytucji w celu "komercyjnego wykorzystania seksualnego w miejscach turystycznych". Obie usłyszały już zarzut sutenerstwa. Grozi im kara 37,5 roku więzienia. Postawiono też zarzuty osobom zarządzającym hotelem, w którym miało dochodzić do prostytucji nieletnich.

Zatrzymano również dwóch policjantów, którzy "żądali pieniędzy, aby powstrzymać się od wypełniania swoich obowiązków i nie zatrzymywać turystów, którzy zapłacili za usługi seksualne z dziewczynkami" oraz kapitana marynarki wojennej, który posiadał materiały dowodowe wskazujące na to, że był jednym z klientów. Mężczyzna jest również oskarżony o... nakazywanie dziewczynkom tatuowania swojego imienia na ich ciałach.

Polecamy: Kobieta uciekła z Norwegii z dzieckiem. Polska odmówiła im azylu

Wśród zatrzymanych jest także osoba, która wykonywała tatuaże, jakimi oznaczano dziewczęta.

 

AK

Źródło: rmf24, PAP

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz