Skrzywdził 12-latkę w 1986 roku, a teraz policja znalazła jego DNA!

Krótka historia o tym, jak prawda zawsze wychodzi na jaw.

prison

W 1986 roku Michella miała 12 lat. Bawiła się w parku razem ze swoimi dwiema młodszymi siostrami. Zostawiła je na chwilę same i pojechała po jedzenie dla nich do domu. Dziewczynki pod nieobecność siostry poszły w inne miejsce parku, a gdy wróciły na miejsce, znalazły koc, przywiezione jedzenie oraz porzucony rower. Nie było jednak śladu Michelli.

Zaalarmowały dorosłych, wezwano też policję, która znalazła ciało 12-latki prawie milę od miejsca, w którym umówiła się ze swoimi siostrami. Badania nie pozostawiły złudzeń - dziewczynka została zgwałcona i zabita poprzez uderzenie tępym narzędziem w głowę. Nie było jednak nigdzie śladów sprawcy, który musiał dokładnie wiedzieć, jak ukryć dowody.

Śledztwo trwało przez lata, ale nie dawało żadnych skutków. Światełko pojawiło się w 2006 roku, kiedy została zaktualizowana baza kryminalna - nie dało to jednak żadnych wyników.

W 2018 roku podjęto kolejną próbę, za pomocą bardziej zaawansowanych badań. Trop zaprowadził śledczych do jednego z 2 braci, którzy mieszkali wówczas w Tacomie. Funkcjonariusze podjęli śledzenie jednego z nich - 66-letniego Gary'ego Charlesa Hartmana. Mężczyzna rzadko ruszał się z domu, zazwyczaj tylko do pracy i z powrotem, jednak jednego dnia zajechał do resturacji na śniadanie. Śledczy zabrali serwetkę, którą mężczyzna wytarł sobie usta.

Dzięki analizie śladów z serwetki udało się potwierdzić, że 66-latek to długo poszukiwany zabójca Michelli. Mężczyzna został zatrzymany, a w zeszłym tygodniu usłyszał zarzut gwałtu i morderstwa. W poniedziałek odbyła się rozprawa z oskarżeniem Hartmana.

Specjaliści zaznaczają, że coraz więcej spraw będzie w ten sposób rozwiązanych dzięki coraz szybciej rozwijającej się technologii.

"Jeśli jesteś przestępcą i zostawiłeś swoje DNA na miejscu zbrodni, to możesz po prostu sam zgłosić się na policję. I tak cię złapiemy" mówi prokurator Mark Lindquist. 

 

AK

Źródło: king5 news

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz