Poirytowanie, zdenerwowanie i agresja - czego jeszcze nie wiemy o młodych matkach?

Sprawdź, czy Ciebie też to dotyczy. Agresja u młodych matek nie jest rzadkością.

agresja

Młode mamy są spełnione, mają kochane dzieci, ciepły dom, a często jakąś pracę. Są szczęśliwe i na co dzień emanują radością. Nic nie cieszy ich bardziej niż macierzyństwo; tak często o nich myślimy. Bywają jednak sytuacje, kiedy codzienność zaczyna je przerastać. Co się dzieje, gdy emocje zaczynają wieść prym, a złość z całego dnia nagle wybucha?

Zmęczenie codziennością i  wylewanie irytacji na innych

Nic nowego, że młode mamy stronią od kontaktu ze znajomymi. Oczywiście zawsze, gdy zapytasz młodą mamę, odpowie, że nie ma zanadto czasu na koleżanki, ponieważ ma dziecko. W rzeczywistości jednak widok bezdzietnej kobiety wzbudza u niej zazdrość. Kiedy młoda mama jest zmęczona codzienną rutyną wylewa irytację na wracającego z pracy męża lub wybucha podczas wydawałoby się zwykłej rozmowy z matką. Nagromadzona w niej frustracja, której nie chciała okazywać przy dziecku, w ten sposó znajduje ujście. Dlatego nie oceniajmy jej pochopnie! Gdy widzimy, że pada na nos i zaczyna wyżywać się na innych, może po prostu wyciągnijmy pomocną dłoń?

Zdenerwowanie, które odbija się na mężu

Mąż zazwyczaj jest kozłem ofiarnym. Obrywa mu się za to, że pracuje, za to że pracuje za mało i za dużo, za to, że nie pomaga w domu albo pomaga za mało. Również za to, że za mało czasu poświęca żonie, dziecku, psu, teściowej, złotej rybce. Czasami pożycie ustaje, bo kobieta jest zbyt zajęta dzieckiem, a jeśli nie dzieckiem, to narzekaniem. Chronicznie zdenerwowana żona nie jest gotowa na dyskusję, jest zmęczona swoją sytuacją. Co może zrobić taki mąż? To na pewno wielka próba dla związku. Jeśli uda mu się wzbić na wyżyny cierpliwości wobec sfrustowanej macierzyństwem żony, a jednocześnie będzie szukał i stwarzał okazję do rzeczowej rozmowy na temat sytuacji w domu, okaże się prawdziwym rycerzem. Niekiedy wystarczy kilka ciepłych słów zrozumienia, by furia parnterki przerodziła się w łzy żalu, które tak naprawdę pragnie wypłakać na ramieniu rozumiejącego i gotowego do pomocy partnera. Jeśli, drogi mężu, zaczniesz wrzeszczeć na sfrustorwaną kobietę, że masz dość, piekielna awantura gotowa.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz