Ciężkie chwile z baby blues

Jak zniwelować skutki hormonalnej huśtawki, podlanej zmęczeniem i stresem, które wiążą się z porodem i opieką nad nowo narodzonym dzieckiem?

baby blues

Przede wszystkim pozbądź się poczucia winy, że nie czujesz się najszczęśliwszą osobą we wszechświecie i że nie rozpiera cię miłość i energia. Niekiedy zmęczenie po porodzie jest tak duże, że przesłania niewątpliwe uroki macierzyństwa. Nie wysypiasz się, masz obolałe piersi i krocze lub boli cię brzuch po cesarce, wszystko dzieje się tak szybko i jest takie nowe. Ma prawo Cię to przerastać. Nawet uczucia irytacji, znudzenia czy złości nie powinny przysparzać ci wyrzutów sumienia, bo masz do nich prawo. Bycie rodzicem to nie tylko sielanka, aspekty macierzyństwa to po prostu cienie i blaski - od samego początku, tylko na przestrzeni lat przyczyny trosk się zmieniają.

Najważniejsze jest, by swojej frustracji nie wyładowywać na dziecku. Dlatego jeśli gnębi Cię baby blues lub jesteś w ciąży i chcesz być przygotowana i na taką ewentualność jak matczyna melancholia, przeczytaj DALEJ sześć rad.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

MEG
2016-02-18 21:20:21

re: Ciężkie chwile z baby blues

OJ miałam baby bluesa. Czułam, ze jestem beznadziejna, ze niczego nie ogarniam, ze każdy lepiej zajmie się dzieckiem tylko nie ja. Pomogła mi moja mama, przyjaciółka, partner i sprzątanie mieszkania. Porządki dały mi poczucie, ze nad czymś mam kontrolę :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz