Rodzina patchworkowa: Jak `pozszywać` rodzinę od nowa?

Relacje w takiej rodzinie mogą być trudniejsze i mogą wymagać większego nakładu pracy, ale nie oznacza to, że nie są możliwe.

Co-parenting

Jak wiadomo nie zawsze mama i tata żyją długo i szczęśliwie. Rozstania są trudne i dzielnie się obowiązkami rodzica po rozstaniu nie jest łatwe. Czasem pozostaje żal do współmałżonka, czasem jedno z rodziców "wypisuje się z bycia rodzicem", czasem to walka o dziecko. Jest i rozwiązanie, które mogłoby się wydawać idealne, lecz bezwątpienia znacznie trudniejsze.

Rodzina patchworkowa składa się z rodziców, dzieci oraz z byłych partnerów i wspólnych dzieci. W terminologii socjologicznej rodzina taka nazywana jest rodziną zrekonstruowaną, gdyż nadal spełnia ona swoje funkcje i założenia, ale zmieniają się osoby, które ją tworzą.

Stworzenie takiej rodziny może być trudne, a "zszycie" aż tylu elementów jest nie lada wyzwaniem. Choć każdemu powinno zależeć na wychowaniu dzieci w miłość, akceptacji, nie jest to łatwe. Warto wiedzieć, że tworzenie takiej rodziny to proces, który może wiązać się z silnymi emocjami. Członkowie takiej rodziny muszą się borykać z zazdrością o nowego partnera czy nowe dzieci, a także poczuciem zdrady. Może pojawić się przytłoczenie obowiązkami. Nierzadko dalsza rodzina także dodaje swoje 3 grosze i nie akceptuje takiego pomysłu.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz