Część angielskich szkół zakazuje noszenia spódnic. Powód? Uczucia kolegów muzułmanów

Jako drugi powód podaje się również neutralność płciowa. Czy słusznie?

spodnie
Jak podaje "The Times", co najmniej 40 szkołach na terenie Wielkiej Brytanii wprowadzono już mundurki szkolne, które są jednakowe dla uczniów, niezależnie od płci. Powodem są chęci zachowania neutralności wśród wszystkich dzieci, które uczęszczają do szkół. Oznacza to, że dziewczynkom nie wolno nosić spódnic na terenie szkoły.
 
Jakich argumentów używają szkoły? Przykładowo w szkole w Lewes zakazano spódnic już rok temu, po tym, jak uczniowie pytali swoich nauczycieli dlaczego dziewczynki i chłopcy noszą różne stroje. Dyrekcja podjęła decyzję o wprowadzeniu jednakowych uniformów po to, by zwrócić uwagę na prawa transseksualnych dzieci. Pojawiły się głosy sprzeciwu, jedna z mam dziewczynek powiedziała, że „córka ma 10 lat i jest prawdziwą dziewczyną. Trzeba pozwolić dziewczynom, by były sobą."
 
Innym przykładem jest szkoła w Ipswich, która dopisała spódniczki na listę... "rzeczy zakazanych", tuż pod jeansami typu rurki, tatuażami czy kolczykami na twarzy. 
 
Kolejna szkoła, w Bury, wprowadziła zakaz spódnic, tłumacząc się, że ta część stroju jest... "krępująca", szczególnie gdy dziewczynki siedziały w spódnicach na podłodze. Placówka nie chciała prowokować zachowań niezgodnych z przyjętą kulturą.
 
Z kolei jak podaje „Deccan Chronicle”, szkoła Bradford wprowadzając jednakowe mundurki brała pod uwagę głównie dobro muzułmańskich uczniów, których odsetek wzrósł w ostatnich latach w angielskich placówkach. Powody, dla których spódnice są dla nich "nieskromnym ubiorem" związane są z religią, jaką wyznają.
 
Uważacie, że te powody są słuszne? A może zupełnie absurdalne? 

 

AK

Źródło: wprost.pl

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz