7-letnia dziewczynka z amputowanymi nogami została modelką River Island!

Dziewczynka zapewnia, że kocha życie i zamierza się nim cieszyć, pomimo braku obu nóg.

daisy may demetre

Widząc zdjęcia jej twarzy, nikt by nie powiedział, że przeżyła w swoim życiu tak wiele. Jest pięknym, radosnym i pełnym energii 7-letnim dzieckiem.

Zobacz też: Czy dogoterapia dobrze działa na nasze dzieci?

Więcej, jest pełna zapału, którego brakuje często dzieciom. A paradoksalnie, tę energię czerpie z... tragedii, którą przeżyła. 

Urodziła się z hemimelią strzałkową, czyli wrodzoną wadą nóg, która występuje zaledwie raz na 40 000 urodzeń. W nodze nie ma całej kości lub fragmentu dystalnej części kończyny dolnej lub górnej. Osoba cierpiąca na hemimelię wygląda, jakby miała odciętą część kończyny, dlatego wada bywa nazywana wrodzoną amputacją kończyn. Jeszcze rzadziej występuje to w przypadku obu nóg, jak u Daisy May Demetre.

Lekarze zdiagnozowali Daisy jeszcze kiedy była w brzuchu mamy. Rodzice byli w szoku i początkowo się załamali, później jednak postanowili, że będą silni dla swojego dziecka, a kiedy Daisy miała 18 miesięcy, wspierali ją podczas rozległej operacji w szpitalu dziecięcym w Birmingham. Trwała ponad 8 godzin. 

Polecamy też: Stworzono hotele tylko dla dorosłych

Teraz dziewczynka ma dwa zestawy protetycznych nóg, podobnych do noszonych przez Paraolimpijczyków. Ma też "dodatkową" parę do szkoły.

Choroba i chęć bycia taką jak inne dzieci sprawiła, że Daisy jest zapaleńcem gimnastycznym. Biega, ćwiczy na siłowni, jeździ na rowerze, a nawet została modelką brytyjskiej marki River Island. Wygrała kontrakt na reklamowanie "aktywnej odzieży" online. Pojawiła się również na wybiegu podczas London Fashion Week.

Od tego się zaczęło. Teraz Daisy podpisuje inne kontrakty i nie przestaje cieszyć się życiem.

Przeczytaj: Polska instagramerka szuka hejtera, który zatruwa jej życie

Rodzice mówią o niej, że jest : "inspirująca, pełna energii, nic jej nie powstrzyma. Będzie najsławniejszą osobą z protezą na tej planecie - nie można jej powstrzymać." Jej ojciec dodaje również: "Chce robić to, co inni ludzie mogą zrobić, więc dwie zasady, którymi rządzę się z moją córką, to: nigdy się nie poddawać i nigdy nie bać się pokazać kim naprawdę jesteś, bo jeśli to robisz, nie jesteś sobą."

Nie uważacie, że postawa dziewczynki jest godna podziwu?

 

AK

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz