"Żałuję, że telefon mojej mamy został kiedykolwiek wynaleziony!"

Oto co wyznała w projekcie szkolnym 8-letnia dziewczynka. Zdjęciem podzieliła się w social mediach jej nauczycielka.

nauczyciel

Odkryciem podzieliła się na swoim profilu na facebooku nauczycielka dziewczynki, Jen Beason. Umieściła w nim również odpowiedzi innych dzieci, co spowodowało zshare'owanie postu ponad 260 tysięcy razy.

"Nie podoba mi się telefon, ponieważ moi (rodzice) używają go każdego dnia ... Nienawidzę telefonu mojej mamy i żałuję, że kiedykolwiek go kupiła", napisał jeden z uczniów na zdjęciu opublikowanym na stronie nauczycielki na Facebooku. Jej post szybko stał się viralem, dlatego został ukryty. W sieci jednak zaczęły żyć swoim życiem screeny, a post trafił również do rodziców dzieci. Część z nich oburzyła się pisząc, że takie sprawy powinny być omawiane bezpośrednio w klasie, a nie na forum publicznym. Druga część wyraziła smutek z powodu słów swoich dzieci i stwierdziła, że temat jest zbyt ważny, by chować go przed szerszą publicznością. 

Uzależnienie od telefonu nie jest nowym tematem, jednak częściej na osoby uzależnione wskazuje się nastolatków i małe dzieci, a nie ich rodziców. Problem dotyczy jednak także dorosłych. Jak sobie z nim radzić w domu? Specjaliści podpowiadają, by jak najszybciej stworzyć strefy "bez telefonu", w których zakazane jest używanie mobilnych urządzeń oraz komputerów. Twierdzą też, że wskazywanie konkretnych dni oraz godzin na wspólne zabawy z Dzieckiem powinno poprawić relacje. Wystarczy tylko wyjść z inicjatywą.

Wprowadzacie podobne zasady w swoim domu? Czy nie istnieje w Waszej rodzinie ten problem? Dajcie znać w komentarzach!


AK

Źródło: eu.usatoday.com/story/tech/nation-now/2018/05/24/2nd-graders-tell-teacher-wish-mom-phone-wasnt-invented/640059002/

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz