Ewa Kasprzyk krytykuje księży mówiących o aborcji

Uważacie, że aktorka słusznie wsadza kij w mrowisko?

ewa kasprzyk

Ewa Kasprzyk jest aktorką, która nigdy nie cofała się przed tematami tabu, szczególnie jeśli chodzi o kwestie obyczajowe. Tym razem, w wywiadzie dla tygodnika Wprost poruszyła ciągle żywy w naszym kraju temat aborcji.

Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że obecnie w naszym kraju trwają próby zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Szczególnie kontrowersyjny jest zapis o dopuszczalności terminacji ciąży w wyniku ciężkiego uszkodzenia płodu, czyli wtedy, kiedy wiemy z góry, że dziecku urodzi się i będzie cierpiało.

Zobacz też: Późna aborcja w 36. tygodniu. Matka chciała oszczędzić dziecku cierpienia

61-letnia aktorka, która sama jest matką, powiedziała w wywiadzie, że nie rozumie, dlaczego Polki są traktowane jak "głupie" i podejmuje się za nie decyzje, nie słuchając ich głośnego protestu. Kasprzyk zdecydowanie popiera prawo wyboru w temacie aborcji, twierdząc jednocześnie, że to nie sprawi, że wszystkie kobiety nagle rzucą się do przerywania ciąży.

"Kobieta powinna mieć wybór. Chociaż ja akurat powinnam być przeciwniczką aborcji. Moja mama miała już dwójkę dzieci, gdy dowiedziała się o trzeciej ciąży, czyli o mnie. Zastanawiała się, czy mnie urodzić, ale zobaczyła wypadek tramwajowy, w którym zginęło dziecko. Odebrała to jako znak. I tylko dzięki temu ja żyję. Wierzę w kobiety i wierzę w ich mądre wybory. To jest temat over me, bo już nie jestem w wieku rozrodczym, ale myślę o przyszłości córki i jej pokolenia. Nie jest dobrze, gdy ktoś decyduje za kobiety. To są piekielnie delikatne sprawy, ale wybór musi mieć kobieta, bo to jej brzuch i jej niepokoje i rozterki."

Przeczytaj: Dramat kobiet w Chinach - aborcja albo praca

Aktorka też krytykuje księży i mężczyzn za to, że mówią kobietom, co mają robić ze swoim ciałem:

"Zastanawiające jest to, dlaczego najbardziej wtrącają się faceci, abo gorzej, księża. Przecież są najmniej zorientowani."

Zgadzacie się ze słowami aktorki?

 

AK

Źródło: pudelek.pl

Komentarze (9)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

gość
2019-04-16 12:25:50

Nie w 100 się zgadzam z panią Ewą ale zawsze mi się podobała . Piękna kobieta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jan-eM.
2018-07-25 20:24:15

Pani Ewa ma w100 rację jeśli chodzi o decyzyjność w sprawach aborcyjnych . Kto do jasnej cholery zezwolił starym i młodym kawalerom w kolorowych kieckach z firmy watykańskiej zabierać głos a obecnie też decydować za kobiety w decyzjach aborcyjnych ? Kobieta każda !!! ma prawo decydować o sobie i o swoim ciele a nie polityk i szaman ! Fanatycy , precz z czarnymi łapami od ; kobiecych majtek ; zajmijcie się prostatą o od kobiet dwa ; kije ; w bok !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ktoś 44
2018-07-25 17:28:28

głos zabrała kobieta, która z racji wieku aborcji raczej nie będzie musiała się poddawać, a co z pani córką pani Ewo, gdyby okazało się, że ma Dawna poddała by się pani aborcji, gdyby pani córka będąc w ciąży podczas badań prenatalnych dowiedziałaby się, że z człowiek który rośnie i rozwija się w niej, którego bicie serca słychać podczas badania KTG ma Dawna, powie jej pani, że ma go usunąć?, a co gdy się okaże, że już nigdy po aborcji, nie będzie mogła m ... ieć okazji zostać matką. Moja koleżanka mając 29 lat, stwierdziła, że ma jeszcze czas, że chce się wyszaleć i usunęła w renomowanej klinice w Austrii, ale poszło coś nie tak teraz jest 15 lat starsza i z zazdrością patrzy na moją Michasie i jak pani myśli, co dzieje się w jej głowie i sercu. Życie ludzkie to dar i trzeba umieć go szanować. Wracając do pani wypowiedzi, księża zabierają głos z racji swojej wiary, mają do tego prawo, żyjemy w demokracji jest wolność wypowiedzi. Głos zabierają mężczyzni, też się pani nie podoba, a do tanga trzeba dwojga i to jest sprawa nie tylko kobiety, czy pani powiedziała mężowi będę miała dziecko, czy będziemy mieli dziecko?, będę rodzicem, czy będziemy rodzicami?. W tym tkwi problem, chcemy decydować same, a potem pretensja, że zostajemy same. Gdzie partnerstwo, zaufanie, przyjażń, kompromis i gdzie przede wszystkim rozmowa. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jan-eM.
2018-07-25 20:27:09

A co to ciebie obchodzi pajacu co ta Pani ; zrobi ; ? Jej sprawa a tobie całe ; g ; do tego !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gość
2019-04-16 12:19:21

Do Jan-eM trochę kultury prostaku !!! Poniekąd "ktoś 44" ma rację i Ewa Kasprzyk też. Ale dziecko nigdy nie jest jednej osoby ale dwóch mimo iż jest w ciele tylko jednej samo z siebie tam nie powstało.Aborcja to ciężki temat facet może chcieć tego dziecka a kobieta nie i co wtedy? Wiadomo że kobieta ma ciężej bo ostatecznie to ona dokonuje aborcji lub nie chyba że by siłą zrobili jej aborcję.I tu jest kwestia sumienia bo facet zawsze może powiedzieć ja tam nie wiem a kobieta musi zdecydować bo jednak czas goni.Ja uważam że jeżeli płód jeszcze nie jest dostatecznie rozwinięty nie wiem ile tygodni bo nie interesuję się w tych kwestiach medycyną to można dokonać aborcji jeżeli to nie jest nagminne i sytuacja do tego zmusza.Albo gdy wiemy że dziecko będzie ciężką kaleką.Chrońmy życie ale jak bym miał się urodzić ciężką kaleką i w bólach poznawać kolejny dzień na łasce innych i może nawet nieświadomy swojego istnienia to wolałbym się nie rodzić. Może złe porównanie ale plemniki też są żywe pod mikroskopem można zobaczyć że się ruszają jak kijanki to chyba jest jakieś życie?. To znaczy że mężczyźni są mordercami bo je zabijają nawet nieświadomie? Takie jest życie widocznie Bóg nie jest aż taki dobry skoro stworzył tak świat że rodzą się kaleki i jeden gatunek zjada drugi żeby przetrwać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2018-07-25 15:43:39

I tu przy końcu pani myli się bardzo bo najbardziej wtajemniczeni sa wlasnie te chlopy w czarnych sukienkach bo zaczynają znajomość odmlodych cial chlopcow i dziewczynek a koncza co jest tajemnica poliszynela na dorosłych kobietach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Cthulhu
2018-07-25 11:24:07

W tym mrowisku to już nie jest kij, tylko cały las... Akurat stanowisko p. Ewy jest w miarę umiarkowane, a jej wypowiedź stonowana. O ironio pod artykułem wyświetla się reklamówka artykułu "Matka zabiła swoje córki" ilustrowana zdjęciem kobiety w kajdankach. Samo nasuwa się pytanie: jaka jest różnica między kobietą zabijającą dziecko po urodzeniu, a taką, która zabija przed urodzeniem (lekarz dokonujący aborcji nie decyduje - on jest tylko katem wykonującym wyrok)? P. ... Ewa zwróciła uwagę na ciężkie uszkodzenia płodu, ale przemilczała (chyba, że to tzw. fakt prasowy) temat eugeniki, czyli zabijanie dzieci z zespołem Downa czy Turnera. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jan-eM.
2018-07-25 20:35:01

Następny znalazł się magik , pokroju jednej nawiedzonej ; obrończyni życia ; Te facet poluzuj sobie koloratkę . bo ci krew nie dopływa do mózgu i bredzisz A jeśli chodzi o ten dopływu krwi do mózgu , dotyczy to tylko tych , co posiadają mózg , więc może to nie do ciebie .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2018-07-25 10:27:22

nie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz