Facebook: uzależnienie, depresja, zagrożenie

Ten problem może dotyczyć także ciebie i twojej rodziny.

depresja facebookowa

Facebook zniewala i doprowadza do depresji, a także kompleksów - do takich wniosków doszli naukowcy. Okazuje się, że coraz częściej ludzie zamiast życić własnym życiem, porównują się do innych... w sieci. Inni mają więcej znajomych, fajniejsze wakacje, lepszy samochód, lepsze imprezy, a to doprowadza do złego samopoczucia i może doprowadzić nawet do depresji. Ludzie niestety nie zdają sobie sprawy z tego, że to, co widzą w sieci to swojego rodzaju autokreacja. Choć Facebook jest dla wielu wyznacznikiem trendów, nie oznacza, że każdy publikuje tam całą prawdę o sobie. 

W badaniu przeprowadzonym przez American Academy of Pediatrics, stwierdzono, że u dzieci i młodzieży może rozwijać się tzw. facebookowa depresja.

Maluch bezpieczny w mediach społecznościowych. Więcej >>>

 Pozytywne statusy znajomych i zdjęcia szczęśliwych przyjaciół mogą prowadzić do obniżenia nastroju, przygnębienia i niezadowolenia z własnego życia. Dzieci nie zdają sobie sprawy, że to, co jest pokazywane w sieci, jest przejaskrawione, a w efekcie czują się mniej atrakcyjne i mniej lubiane. 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz