Czy da się pracować w domu z dzieckiem?

To możliwe, pod warunkiem, że się na to odpowiednio przygotujesz.

praca z dzieckiem

Wszyscy znamy ten ból - chcesz popracować z domu, bo w przedszkolu szaleje bostonka albo zwyczajnie macie umówioną wizytę u lekarza i nie opłca Ci się jechać do biura. Masz jednak niewielką listę zadań do wykonania i mimo, że bardzo się starasz, to Maluch nie pozwala Ci wysłać nawet jednego maila. Frustracja narasta z każdą minutą, Dziecko szaleje, bajki i inne odciągacze uwagi nie działają, a Ty za chwilę dostatniesz białej gorączki. Chciałaś tylko zrobić kilka prostych rzeczy! I co teraz? Portal PureWow znalazł kilka pomocnych trików na tę bolączkę.

Home office? Czyli zostajesz Mamo w domu?

Dla dziecka dzień z Tobą sam na sam jest okazją do wspólnej zabawy. Dziecko odczuwa radość z powodu przebywania z rodzicem. I nie rozumie, dlaczego tych kilka zadań jest tak prioretytowych. Dom jest miejscem komfortu, a skoro jest w nim Mama, to wygląda to na czas wspólnej zabawy, czułości i oglądania bajek... ale razem. Jednak gdy otwieramy laptopa, Dziecko jest zmieszane i czuje się odrzucone. Dlatego za wszelką cenę próbuje odciągnąć Twoją uwagę od świecącego urządzenia.

Czy da się pracować z dzieckiem?

Owszem, pod warunkiem, że poszukamy sobie odpowiedniego wsparcia. Może Klubik dla Malucha? Albo opiekunka na 2-3 godziny? Jeśli Maluch nie potrafi się dłużej skupić na jednej czynności, a my się odrywamy co 2 minuty, naszą pracę tak naprawdę ciągle rozpoczynamy od początku. A jeśli damy sobie szansę na pełne skupienie, wystarczy kilka godzin, czasami nawet jedna, aby zrobić to, czego od siebie w tym dniu oczekujemy. Pamiętajmy jednak, aby rozmawiać z Maluszkiem i tłumaczyć mu, że "Mama musi popracować, ale wróci, a teraz pobaw się chwilę kochanie". Inna opcja? Wykorzystywanie drzemki, póki Dziecko jeszcze ma przynajmniej jedną w ciągu dnia, albo wstawanie wczesnym rankiem, zanim Dziecko się obudzi.

Nie ma sposobu na połączenie tych dwóch rzeczy?

Jest, ale to bardzo indywidualna sprawa i nikt nie da Ci pewności, że z Twoim Maluszkiem to się uda. Przygotuj się przede wszystkim na elastyczność, a nie na sztywny harmonogram - wszyscy wiemy, że z Dzieckiem nie zawsze da się coś zaplanować. Zacznij jednak od wytyczenia sobie zadań w wybrany dzień w tygodniu, najlepiej w sobotę albo niedzielę. Zobacz, czy w tym tygodniu nie czekają Cię dodatkowe sprawy (sprawy na mieście, lekarz, wywiadówka u drugiego dziecka) i uwzględnij je w swoim kalendarzu. Określ priorytety, przyjrzyj się jak długo możesz sobie pozwolić na pracę podczas drzemki i czy to wystarcza, aby zrobić to, co trzeba zrobić danego dnia. A jeśli wiesz z góry, że Twoje Dziecko i tak będzie Cię odciągać od pracy, to może zaplanuj sobie wszystko na sobotę albo niedzielę, a wszystkie inne, bardziej "domowe" i rodzinne rzeczy przełóż na normalne dni? I najważniejsze: zachowaj spokój - staraj się nie tracić cierpliwości, kiedy okaże się, że Dziecko obudzi się z gorączką i czeka Was nieplanowana wizyta u lekarza.

Nikt nie mówił, że z Maluchem będzie łatwo, za to na pewno każdy dzień jest bardzo ciekawy! I niepowtarzalny!

 

AK

Źródło: purewow

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz