Jak mężczyzna przeżywa ciążę, trymestr po trymestrze?

Panowie też mają swoje trymestry ciąży. Zaczyna się na pytaniu „Czy to na pewno moje dziecko?”, a kończy na „Czy zdążę zawieść ją do szpitala i co będzie, jak zacznie rodzić w domu, gdy będę tylko ja i ona?”. Panowie przechodzą przez różne stany emocjonalne w czasie ciąży, a niektórzy nawet przez urojoną ciążę.

ciąża

Mężczyźni bardzo różnie przeżywają ciążę swojej partnerki. Wiele zależy od takich czynników jak: relacje z własnym ojcem, planowanie lub nieplanowanie ciąży, więź z przyszłą mamą, gotowość na zostanie ojcem, warunki finansowe, wiek mężczyzny. Mimo wielu różnic, są jednak pewne rzeczy, których możesz się spodziewać.

Pierwszy trymestr

Co myśli mężczyzna, kiedy widzi dwie kreseczki na teście ciążowym? Pojawiają się pytania „Czy to moje dziecko?” albo „Ale kiedy to się stało?”. Przyszły tata z reguły się cieszy, okazuje radość i zaczyna planować, co będzie robił z dzieckiem. Jeśli mężczyzna pierwszy raz zostaje ojcem, czas ciąży to dla niego zupełna abstrakcja. W pierwszych tygodnia zazwyczaj nie widać brzuszka ani innych sygnałów, które mówią o wielkiej zmianie, jaka nastąpi za te kilka miesięcy. Tak, mężczyźni są wzrokowcami i zazwyczaj myślą tylko o czasie teraźniejszym. Ale spokojnie, to się zmieni. Wraz z rosnącym brzuszkiem, zobaczą więcej. Co mężczyzna myśli o ciąży? Jak to w ogóle odbiera?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz