Jak poznać, że mężczyzna będzie dobrym ojcem?

Przyjrzyj się dokładnie swojemu facetowi - te szczegóły mogą ci wiele podpowiedzieć!

tata

Każdy zdrowy, dorosły mężczyzna jest biologicznie przystosowany do prokreacji, ale bycie dobrym ojcem to wyższa szkoła jazdy. Bycie dobrym partnerem nie musi przekładać się na bycie świetnym tatą. Jak zatem sprawdzić, czy mężczyzna jest dobrym materiałem na ojca? Cóż, możesz iść do wróżki albo... przyjrzyj się trochę dokładniej jego zachowaniu i odpowiedz sobie na kilka pytań. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. 

Jest rodzinny?

Mężczyzna, który troszczy się o relacje z rodzicami i rodzeństwem odrobił już swoją pierwszą, bardzo ważną lekcję z „wychowania do życia w rodzinie”. Jeśli regularnie do nich dzwoni, odwiedza, pamięta o urodzinach, to pokazuje, że umie budować rodzinne więzi. Zwróć szczególną uwagę na to, jak traktuje bliskie mu kobiety - jeśli chętnie pomaga mamie, siostrom, możesz być pewna, że to ktoś, kto umie dawać i się dzielić, i że będzie dobrym tatą. 

Jest odpowiedzialny?

Wychowywanie dziecka wiąże się z mnóstwem obowiązków, od bieżących, takich jak zmienianie pieluch i karmienie, po długoterminowe, związane z edukacją i rozwojem. Jeśli mężczyzna niechętnie bierze na siebie odpowiedzialność, woli żyć chwilą, być może nie jest gotowy zostać tatą. Z drugiej strony, jeśli ufasz mu w kwestii zarządzania wspólnymi finansami i planowania świątecznych wyjazdów, jest prawdopodobne, że wykaże się takim samym zaangażowaniem jako ojciec.

Umie być bezinteresowny?

Gdy pojawia się dziecko, życie rodziców zostaje podporządkowane potrzebom małego człowieka. Koniec z niedzielnym wylegiwaniem się i spontanicznymi wypadami na weekend. Potrzeby dziecka są na pierwszym planie i mężczyzna, który wzdraga się na samą myśl o tym, może nie być gotów jeszcze na powiększenie rodziny. Jeśli twój partner myśli o potrzebach i uczuciach innych - nie tylko dzieci, ale także  twoich, możesz być pewna, że poda ci pomocną dłoń, kiedy będziesz zmęczona lub zajęta.

Lubi być z dziećmi?

Nie jest znudzony ani zirytowany rodzinnym obiadem, podczas którego zgraja dzieci hałasuje w całym domu? Chętnie uczestniczy w zawodach, w których gra twój młodszy brat i nie zajmuje się dziećmi, jakby były zrobione z porcelany? To wyraźny sygnał, że masz do czynienia z dobrym kandydatem na ojca, który będzie się w tej roli czuł naturalnie.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz