Dlaczego jedni czerpią przyjemność z prześladowania innych? – pyta Keaton Jones

Kiedy Kimberly Jones zabrała swojego syna, Keatona, ze szkoły w Knoxville w stanie Tennessee, poprosił ją, aby w samochodzie nagrała jego wideo.

Kimberly Jones

Keaton nie po raz pierwszy wracał wcześniej do domu, gdyż bał się zjeść obiad w szkole. Koledzy z klasy często oblewali go mlekiem i obrzucali szynką.

Śmieją się z mojego nosa. Nazywają mnie brzydkim. Mówią, że nie mam żadnych przyjaciół” – wyznaje Kimberly na wideo, które pani Jones opublikowała na Facebooku z prośbą, by rodzice porozmawiali z dziećmi na temat znęcania się nad słabszymi.

Dlaczego dopuszczają się nękania? Jaki jest tego sens? Dlaczego czerpie się radość z prześladowania niewinnych ludzi i bycia dla nich złośliwym?” - pyta chłopiec na nagranym filmie. I dodaje: „Ludzie, którzy są inni, nie muszą być krytykowani z tego powodu. To nie jest ich wina.

W dniu opublikowania wideo obejrzano 20 mln razy tylko na Facebooku, zwracając uwagę na problem znęcania się nad dziećmi. Wideo Keatona podkreślało, że prześladowanie, drwiny, przemoc fizyczna wciąż są aktualne. W jednym z twittów przypominano historię nastolatka, którego podobna sytuacja znęcania się w szkole doprowadziła do samobójczej próby

W mediach społecznościowych Kimberly Jones dostał wiele słów wsparcia od internautów.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-01-14 17:25:08

Z tego co wiem chlopec nadal jest prześladowany w szkole. Nie pomogła przerwa świąteczna. Próby mediacji podjęte przez wolontariuszy okazały się nieskuteczne. Do tego doszedł ogromny hejt w internecie tj. wyśmiewanie wyglądu chłopca. Jak miał 6 miesięcy chorował na raka twarzy. Operacja ratująca życie oraz ułatwiające oddychanie trochę znieksztalcily twarz. Dlatego dzieci wyśmiewają się z niego. Jestem w kontakcie z nim. Teraz siedzi w domu. Mama nie wie co robić. Poradzi ... łem zmianę szkoły ale nie wiem czy to dobry pomysł. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz