Kiedy jest najlepszy moment na urodzenie pierwszego dziecka?

Zajście w ciążę to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdej kobiety. Nie powinna być podejmowana pod presją ani pochopnie.

mama i dziecko

Kobiety, które myślą o zajściu w ciążę, często powołują się na instynkt macierzyński. Przekonują wtedy, że są gotowe na dziecko. Jednak zdaniem francuskich naukowców z Uniwersytetu Saint-Etienne instynkt macierzyński nie jest tak wiarygodny. Co zatem sprawia, że kobieta czuje nieodpartą potrzebę zajścia w ciążę? I jak sprawdzić, czy na pewno jest na to gotowa?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, kiedy kobieta powinna zajść w ciążę – zależy to od wielu czynników. W dzisiejszych czasach kobiety coraz częściej odkładają decyzję o macierzyństwie. Z ogólnoeuropejskich badań wiemy, że średni wiek, w którym polskie kobiety decydują się na dziecko, podniósł się o trzy lata. Połowa Europejek uważa, że najlepszy wiek na urodzenie pierwszego dziecka to 25-29 lat. Zgadza się z tym ok. 63 proc. Polek. W naszym kraju przybywa także kobiet, które zostają matkami w wieku 30-34 lat.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-04-20 10:23:09

re: Kiedy jest najlepszy moment na urodzenie pierwszego dziecka?

"(...)panicznie bałam się porodu. A okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują(...)" - albo była szczęściarą albo to kłamstwo, w większości przypadków to rzeźnia!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xxx
2015-04-20 09:07:16

re: Kiedy jest najlepszy moment na urodzenie pierwszego dziecka?

w PL to mogę sobie co najwyżej pozwolić na kota ( bo pies to już za dużo) a co dopiero na dziecko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gość
2015-04-20 07:49:00

re: Kiedy jest najlepszy moment na urodzenie pierwszego dziecka?

Jak się żyje w PL to nie ma takiego momentu :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz