Wrocław: Licealista szantażem zmuszał swoją młodszą koleżankę do współżycia

Chłopak posiadał nagie zdjęcia dziewczyny. Proceder trwał miesiącami.

dziewczyna

Prokuratura nie zdradza szczegółów dotyczących tego, w jaki sposób nastolatek wszedł w posiadanie nagich zdjęć dziewczyny. Wiadomo natomiast, że chłopak szantażował ją od prawie roku, że jeśli nie pójdzie z nim do łóżka - wszyscy zobaczą materiały, jakie posiadał.

Dziewczyna bała się kompromitacji, więc się zgodziła. Jednak jeden raz nie wystarczył, a chłopak coraz częściej groził dziewczynie. Do gwałtów miało dochodzić kilka razy, a za każdym razem licealista zmuszał też dziewczynę do robienia kolejnych zdjęć.

Prokuratura informuje, że 18-latek raz udostępił innej osoby zdjęcia swojej ofiary, mimo obietnic, dlatego postawiono mu zarzuty również obejmujące posiadanie materiałów "w celu rozpowszechniania".

Nie wiadomo też, kto zgłosił Policji ten proceder. Chłopak został aresztowany kilka tygodni temu przez wrocławskich policjantów. Trafił już do celi, ponieważ sąd okręgowy wydał pozwolenie na areszt, który oznacza, że materiały zebrane przez prokuraturę zostały ocenione jako wiarygodne.

Za sam wielokrotny gwałt na dziewczynie licealiście grozi do 12 lat więzienia. Za rozpowszechnianie „wizerunku nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej” bez zgody dziewczyny - dodatkowe 5 lat.

 

AK

Źródło: gazetawrocławska

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz