Malezja: 41-letni mężczyzna poślubił 11-latkę. Małżeństwo spotkało się z oburzeniem mediów

Obywatele Malezji organizują protesty i domagają się ustalenia dopuszczalnej granicy wiekowej do zawierania ślubów.

malezyjski ślub

Małżeństwo z 30 letnią różnicą wieku wywołało oburzenie w Malezji. Obywatele protestują i domagają się natychmiastowego ustalenia dopuszczalnej granicy wiekowej do zawierania ślubów. Wnioskują między innymi o ustalenie minimalnej granicy wiekowej, która miałaby wynosić 18 lat we wszystkich przypadkach, niezależnie od prawa zwyczajowego czy religijnego. 

Rodzice 11-latki pochodzą z Tajlandii. Zapytani o małżeństwo córki wyznali, że zgodzili się na nie pod warunkiem, że dziewczynka do 16-roku życia zostanie z nimi. Ponoć 41-letni "mąż" się na nie zgodził. Okazuje się jednak, że mężczyzna pochodzący z Malezji ma już... dwie inne żony i szóstkę dzieci.

Aktywiści ustalili, że Malezyjczyk jest człowiekiem majętnym, a rodzice i ich córka żyją w skrajnej biedzie. Rodzice 11-latki zajmują się zbieraniem kauczuku z drzew.

UNICEF nazywa decyzję rodziców o małżeństwie nieletniej córki szokującą i "niemożliwą do zaakceptowania". 

Przypominamy, że wiek, w którym można legalnie zawrzeć małżeństwo w Malezji oficjalnie wynosi 18 lat. Wyjątki reguluje jedynie religia - islamskie sądy działające na podsatwie prawa szariatu mogą zalegalizować związki osób mających mniej niż 16 lat. Szacuje się, że około 16 tysięcy dziewczynek poniżej 15 roku życia zostało już wydanych za mąż. 

W ubiegłym roku w Malezji przyjęto ustawę dotyczącą przestępstw seksualnych przeciwko dzieciom. Nie zdelegalizowano jednak małżeństw dzieci, które są nader często tam spotykane.

 

AK

Źródło: radiozet.pl

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz