Lubawa: mężczyzna chciał zgwałcić dziewczynkę w przedszkolu!

Został zatrzymany, a przy nim znaleziono narkotyki. Rodzice dzieci są w szoku!

dziewczynka

O incydencie poinformował w środę prokurator rejonowy z Iławy, Jan Wierzbicki. Wstępnie udało się ustalić, że w poniedziałek, na terenie jednego z przedszkoli w Lubawie pojawił się 26-letni mężczyzna. Mężczyzna wszedł do przedszkolnej szatni, w której przebierały się dziewczynki, usiłując nawiązać kontakt z jedną z nich. Coś musiało go spłoszyć, bo szybko wycofał się z planów. O dziwnym zachowaniu mężczyzny poinformowali pracownicy placówki, którzy wezwali Policję.

Zobacz też: Gwałciciel 1,5 rocznego chłopca to partner jego matki!

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę krótko po tym zdarzeniu, poza terenem przedszkola.

Nie wiadomo jaki kontakt nawiązał z dziewczynką, policja bada też, czy nadzór nad dziećmi ze strony personelu placówki był właściwy.

 

Mężczyźnie, oprócz usiłowania gwałtu na dziecku, postawiono również zarzut związany z posiadaniem narkotyków. Wszystko przez znalezienie przy mężczyźnie woreczka foliowego z "suszem barwy zielono-brunatnej".

Nie wiadomo nic więcej o mężczyźnie poza tym, że nie był wcześniej karany za czyny przeciwko wolności seksualnej. Prokuratura zapowiedziała złożenie wniosku o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy, niż 3 lata.

Przeczytaj: Licealista szantażował swoją koleżankę, zmuszając ją do uległości

 

AK

Źródło: PAP, radiozet

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz