Najbardziej popularne przesądy związane z dziećmi

Czy wiesz, że prawie 54% Polaków nadal w nie wierzy?

czterolistna koniczynka

Jak podaje CBOS, 46 proc. Polaków nie wierzy w żadne przesądy, natomiast 54 proc. wierzy w przynajmniej jeden z dziesięciu, wymienionych przy badaniu. Wiarę w co najmniej pięć z nich zadeklarowało 14 proc. badanych.

Okazuje się, że stosunkowo mało Polaków wierzy w talizmany (14 proc. ankietowanych), pechową trzynastkę (12 proc.), fartowną siódemkę (11 proc.) i w pechowość wstawania z łóżka lewą nogą (11 proc.).

Najczęściej przesądnymi osobami są te, które obecnie albo od dłuższego czasu są nieaktywne zawodowo, zajmujące się domem bądź niezadowolone ze swojej sytuacji materialnej. Częściej wiarę w przesądy deklarują też kobiety, w większości przypadków starsze, od 45 roku życia w zwyż.

Na pewno słyszeliście nie raz przesądy na temat dzieci, szczególnie pewnie wtedy, gdy Maluchy się urodziły. Jest jednak równie dużo zabobonów związanych z ciążą. Przedstawiamy Wam najbardziej przerażające przesądy związane z dziećmi, które ciągle są żywe w świadomości Polaków i od czasu do czasu jest o nich głośno, raczej w kontekście prześmiewczym.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz