Nastolatek stał się obiektem żartów twierdząc, że... kobiety są w stanie powstrzymać okres

Swoimi przemyśleniami podzielił się z innymi użytkownikami social mediów.

nastolatek
Sprawę nagłośniły brytyjskie media, które opisały słowa Ryana Williamsa, zwanego teraz "chłopcem od tampona". Ten 14-latek napisał, że... tampony to luksus. Był to jego komentarz na informację o projekcie rządowym, który miałby wyeliminować podatek od tamponów.
 
 
Jak napisał The Mirror, Ryan miał napisać, że "Ludzie mówią, że tampony nie powinny być opodatkowane, ponieważ są koniecznością. Dlaczego jednak te kobiety nie mogą nauczyć się kontrolować swoich pęcherzy? Jeśli będą krwawić, powinny poczekać, aż dotrą do toalety". Dodał też, że przecież "chodzi o samokontrolę." 
 
Od razu pojawiły się głosy, że nastolatek nie ma pojęcia o tym, jak żyje się w innych, bardziej ubogich miejscach, w których kobiety są zmuszane do niewychodzenia z domu czy porzucania pracy ze względu na menstruację. Zarzucili mu też brak edukacji seksualnej. Kiedy inni zaczęli wytykać mu też, że nie jest kobietą i najzwyczajniej w świecie nie wie nic o anatomii kobiet, nastolatek zamknął swoje konto, czyniąc je prywatnym.
 
 
Media promują tę sytuację podkreślając, jak niewiele dzisiejsze społeczeństwo wie na temat sytuacji politycznej innych Państw i jak bardzo nadal zaniedbana jest edukacja seksualna.
 
Nie zważając na to, jak bardzo niedojrzały i niedoinformowany wydaje nam się Ryan Williams, warto zwrócić uwagę na to, że problem nie dotyczy tylko jednego nastolatka. Bardzo wiele osób w tym wieku nie ma pojęcia o anatomi ludzkiej, sytuacji politycznej na świecie oraz wypowiada się bardzo otwarcie na tematy, na które ma znikłą wiedzę.
 
 
AK
Żródło: teenvouge.com
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz