Nauczyciel angielskiego oskarżony o molestowanie 6 dziewczynek!

40-letni nauczyciel usłyszał już zarzuty molestowania. Sprawa jest w toku.

uczennica

Nauczyciela języka angielskiego w jednej ze szkół podstawowych w Pruszczu Gdańskim zatrzymano w środę wieczorem. Następnego dnia 40-latek usłyszał zarzut molestowania 6 dziewczynek, w wieku 8-9 lat, które były jego uczennicami. 

"Wykorzystując istniejący stosunek zależności, wielokrotnie doprowadził pokrzywdzone do poddania się innej czynności seksualnej"- poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Podejrzewa się, że do molestowania dziewczynek dochodziło między styczniem a czerwcem bieżącego roku. Policję zawiadomiła mama jednej z dziewczynek. Wszystkie uczennice zostały przesłuchane w obecności psychologów, którzy potwierdzili wiarygodność ich zeznań.

Podejrzany nie przyznaje się do popełnienia zarzuconych mu czynów. Jednak w chwili obecnej odmawia składania zeznań.

Prokuratura skieruje do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Otrzymaliśmy też informacje, że sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla nauczyciela. Ma on zakaz opuszczania kraju i kontaktowania się z pokrzywdzonymi dziewczynkami.

Ze względu na charakter sprawy prokuratura odmówiła podania bardziej szczegółowych informacji. Nie podano do informacji publicznej lokalizacji szkoły, w której miało dojść do molestowania. Mężczyźnie grozi nawet do 12 lat więzienia.AK

Źródło: rmf24.pl, pap.pl

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

bakun
2018-08-19 18:52:22

Dlaczego dopiero zostało zgłoszone ze nauczyciel gwałci dziewczynki.? Lek na całe życie zmarnowałam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz