„Poród wyprał mi mózg” - emocje po narodzinach dziecka

Poród i macierzyństwo naprawdę zmieniają mózg - są na to naukowe dowody!

mama i dziecko

Co się stało z kobietą, która silna, odważna, gotowa do działania i odnosząca sukcesy, po urodzeniu dziecka staje się wrażliwa, skora do płaczu i rozchwiana emocjonalnie? Gdzie jest ta niezależna kobieta? Mija miesiąc, rok, dwa, a nawet 5 lat od porodu, a kobieta już nie wraca do swojego „ja” sprzed ciąży. Co się dzieje?

„Poród wyprał mi mózg”

Piękną historię na ten temat można przeczytać na blogu „Nieperfekcyjna mama.pl”. Anna Dydzik, 31-letnia mama 5-letniej Martynki i rocznych bliźniaczek Pauliny i Liliany, szczęśliwa żona, pisze w jednym z postów: „Jak to się dzieje, że dotąd silna kobieta, stanowcza i z zasadami nagle staje się ciapą? Że staje przed sytuacjami w swoim życiu, w których rozkłada ręce, rzuca się na łóżko i po prostu ryczy? Poród wyprał mi mózg. Dosłownie. Kiedyś nigdy nie podejrzewałabym siebie o emocje, których teraz często doświadczam... Poród siłami natury...

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anna
2015-10-26 09:12:03

re: „Poród wyprał mi mózg” - emocje po narodzinach dziecka

Mnie płacz niemowlaka nadal wkurza (nawet mojego - rzadko płacze), a obraz porodu w filmie nadal mnie śmieszy (zazwyczaj porody w filmach są absurdalne). Chyba więc mój mózg nie zauważył, że urodziłam ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz