Prześladowana czternastolatka odebrała sobie życie

Jej twarz była znana w całej Australii, była też bardzo lubiana, a mimo to popełniła samobójstwo, gdyż prześladowano ją w Internecie.

amy

Amy „Dolly” Everett była bardzo dobrze znana w Australii. W wieku 8 lat stała się „twarzą” kampanii znanych na całym świecie kapeluszy Akubra. We wzruszającym poście, zamieszczonym na portalu społecznościowym, ojciec Amy napisał, że jego córka chciała uciec przed złem tego świata, ale nie zdawała sobie sprawy z tego, jaką pustkę i ból pozostawia po sobie.

- Ten tydzień to przykład na to, jak media społecznościowe nie powinny być używane - napisał Tick Everett.

Zrozpaczony ojciec zaapelował do prześladowców swojej córki, by przyszli na jej pogrzeb, jeśli przez przypadek zobaczą ten post.

- Osoby, które myślą, że ich prześladowanie to był żart, niech przyjdą i zobaczą spustoszenie, którego są twórcami – zwrócił się sprawców nieszczęścia.

Media podają, że w ciągu ostatniego roku co piąte dziecko w Australii przyznało, że było przez kogoś prześladowane. Dzieci niestety niechętnie zgłaszają się po pomoc, mimo dostępnych możliwości. Często decydują się opowiedzieć o swoich problemach dopiero wtedy, gdy sytuacja staje się dla nich nie do zniesienia.

"Dolly postanowiła zakończyć swoje życie w zeszłym tygodniu z powodu zastraszania. Nie miała nawet 15 lat. Myślenie, że każdy może czuć się tak przytłoczony i że jest to jedyna opcja, jest niewyobrażalne. Zastraszanie każdego rodzaju jest niedopuszczalne. Od nas zależy, czy powstaniemy, gdy zobaczymy jakikolwiek rodzaj zastraszania. Dolly mogłaby być córką, siostrą, przyjacielem kogokolwiek z nas. Musimy upewnić się, że każdy, kto jest w kryzysie, ma świadomość, że zawsze jest ktoś, z kim można porozmawiać. Bądź przyjacielem, zwróć uwagę na swoich kolegów i koleżanki" – napisał także w poście ojciec Amy, Tick Everettie.

TW

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz