Jak ukoić ból dziecka po stracie pupila?

Edyta Pazura i jej rodzina stracili właśnie psa, który został otruty. Mówi publicznie o tym, jak wielkim jest to ciosem dla dziecka.

edyta pazura

Edyta Pazura podzieliła się na swoim instagramie bolesnym przeżyciem, z jakim mierzy się zarówno ona sama, jak i cała jej rodzina. Otóż zmarł ich ukochany pies, który został otruty podczas spaceru po Warszawie. Psiak połknął trutkę na szczury, która spowodowała ogromne boleści i końcowo doprowadziła do jego śmierci. Dzieci są zrozpaczone i pytają mamę, dlaczego tak się stało.

Pazura napisała:

"Dopiero po kilku dniach dotarło do nas, że go już z nami nie ma :( nie wiem co jest gorsze... to że straciliśmy członka rodziny i ratowaliśmy mimo strasznego cierpienia, czy to że ktoś „zabawia się” i rozrzuca trutkę na szczury w Warszawie. Nie życzę największemu wrogowi, aby patrzył na rozpacz swojego dziecka po stracie ukochanego psa i próbował odpowiedzieć na pytanie: „ mamo dlaczego? Przecież Simba nic nikomu złego nie zrobił...” #simba #yorkshireterrier#ukochany #pies #zliludzie"

Jak zatem rozmawiać z dzieckiem po utracie pupila?

Specjaliści twierdzą, że najlepiej wtedy skontaktować się z innymi osobami, które przeżyły stratę pupila. W ten sposób łatwiej oswoić siebie i dziecko ze stratą, pokazując mu, że to normalny krąg życia. Warto też rozmawiać i nie zbywać sygnałów tęsknoty, jakie wykazują dzieci pod tym względem. Wtedy też warto wiedzieć, jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci, aby mogło po swojemu przeżyć żałobę. A kiedy będziecie już gotowi powspominajcie wspólnie pupila oraz rozważcie adopcję bądź kupno nowego przyjaciela rodziny. 

Pamiętaj, że utrata przyjaciela to dla dziecka ogromny cios. Warto mieć to na uwadze podczas rozmowy na ten temat.

 

AK

Źródło: blog.zooplus.pl

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz