Szokujący podręcznik dla dzieci w zerówce

„Mamy Kalima, Abdula, Abrahama to Polki. A tatusiowie? Tata Kalima jest z Konga. Abdula z Iraku, a Abrahama z Izraela” - tak zaczyna się czytanka. Widzicie w tym coś dziwnego?

dziecko czyta

„Mamy Kalima, Abdula, Abrahama to Polki. A tatusiowie? Tata Kalima jest z Konga. Abdula z Iraku, a Abrahama z Izraela” – oto jak zaczyna się czytanka w jednym z podręczników dedykowanych dzieciom... w zerówce. Czy nie narzuca to aby dzieciom z góry, że jak najbardziej naturalną rzeczą jest małżeństwo Polek z mężczyznami innego wyznania czy koloru skóry?

Zobacz też: Czy polskie Państwo dba o rodziny z dziećmi?

Zdjęcie z szokującego podręcznika pojawiło się na twitterze. Internauci w kilka minut namierzyli go w internecie, chcąc sprawdzić czy to nie jest fake news. Okazuje się, że to element zestawu podręczników przygotowanego przez wydawnictwo MAC. Nosi tytuł „Cyklu Olek i Ada”.

Najbardziej uderzającą informacją na książce jest napis, że podręcznik jest „efektem 30-letnich doświadczeń i kontaktów z nauczycielami”. Nie wiadomo jednak, jak powszechne jest jego użycie w placówkach edukacyjnych.

Polecamy: Niemowlęta potrafią wyciągać logiczne wnioski!

Internauci są zaszokowani tą produkcją. Do wydawnictwa spływają dziesiątki zażaleń na edukację dzieci za pomocą takich podręczników.

Uważacie, że sprzeciw jest słuszny?

 

AK

Źródło: nczas.pl

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Damian
2018-08-30 05:58:30

A co konkretnie szokującego jest w tej książce? Polki wychodzą za obcokrajowców? Owszem, zdarza się. Polacy za kobiety z innych kultur? Też sie zdarza. Mamy dzieciom delikatnie acz stanowczo przekazać że to jednak "wbrew naturze"? A może szokujące są dzieci innych kultur bawiące się z naszymi - polskimi dziećmi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kasia
2018-08-31 11:59:11

A dlaczego nie wychodzą za mąż za białego Amerykanina, Szweda, Francuza? Polskie dzieci też poznałyby inną kulturę, znacznie im bliższą. To jest zwykła indoktrynacja, pranie dziecięcych główek od przedszkola. Wymiotować się mi chce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
marlena
2018-09-03 10:27:48

i w ogole nei rozumiem ,w czym tu jakis problem.

A mnie sie chce wymiotowac,gdy czytam twoj wpis.Ta historyjka to wlasnie odpowiedz na to ,co sie dzieje w Polsce,na to ,co robi PiS.W krajach zachodu to jest calkowicie normalne,ze kazdy zeni sie czy wychodzi za maz za kogo zechce.Wszyscy ludzie sa tacy sami ,jesli maja zapewniony rowny start.Wypowiedzi taklie jak twoja i tobie podobnych sprawiaja,ze wstyd sie rpzyznac zagranica ,ze ejst sie Polakiem.To najlepszy dowod na to,jakim jestes koltunem i jak daleko ci do normalnosci.na szczescie tyo nei takie kreatury jak ty decyduja, z kim sie zenia Polki i Polacy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz