Które z twoich dzieci jest tym ulubionym?

Możesz zapewniać, że kochasz je równo, ale nawet nauka potwierdza, że jedno z dzieci jest "tym ulubionym."

matka i dzieci

Każda mama, która przechodziła drugą ciążę, bardzo dobrze wie, że lęk o miłość do drugiego dziecko pojawia się zanim drugie dziecko pojawi się na świecie: Czy będę w stanie kochać drugie dziecko tak samo, jak to pierwsze? Czy starczy miejsca w moim sercu dla więcej niż jednego dziecka? Czy nie zacznę bardziej kochać drugiego dziecka, a "przejdzie" mi wielka miłość do starszego? Choć można zrzucić winę na hormony w kwestii irracjonalnych pytań, w końcu każda mama staje twarzą w twarz z sytuacją, że ma dwa maluchy w domu... i co dalej? Okazuje się, że miejsca w sercu starczyło dla obojga, ale czy są kochane tak samo?

Choć każdy rodzic zapewnia, że każde dziecko kocha tak samo, w rzeczywistości tak nie jest, potwierdzają to nawet badania. Socjolożka Uniwersytetu Kalifornia Katherine Coger przez 3 lata monitorowała 384 rodziny, w których różnica wieku między rodzeństwem wynosiła 4 lata lub mniej. Rezultaty są jasne. Dzieci w rodzeństwach traktowane są inaczej. Więcej na ten temat >>>

Biorąc na zdrowy rozsądek, każde z dzieci jest inne, a także ty rodząc każde kolejne dziecko, jesteś na innym etapie życia. Więc czemu miałabyś kochać dzieci dokładnie tak samo? Wielu rodziców broni się przed takimi uczuciami i wstydzi: Czy jestem złą matką, bo nie kocham tak samo? Nie, ale zamiast udawać, że takie myśli się nie pojawiają, należy się z tym pogodzić, bo to pomoże ci właściwe postępować.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz