Jak widzą nas dzieci kiedy jesteśmy pijani?

Przerażające video umieściła w sieci oranizacja Fragile Childhood.

fragile childhood

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo nasze zachowanie zmienia się pod wpływem alkoholu. Część osób zwyczajnie się odpręża i odpoczywa po wypiciu alkoholu, inni jednak dają się ponieść emocjom i stają się po nim agresywni. I mimo, że my dorośli z daleka widzimy, że ktoś ma za sobą jedno czy dwa piwa, to często wydaje nam sie, że nasze dzieci nie są w stanie tego dostrzec.

Bardzo jednak się pod tym względem mylimy.

Zobacz też: Córki alkoholiczek

Nasze dzieci częściej dostrzegają, że coś się dzieje, niż my sami. I to udowodniła też organizacja Fragile Childhood, która w 2012 roku opublikowała wideo, pokazujące, jak dzieci widzą swoich pijanych rodziców.

Nagranie wstrząsa poprzez swój metaforyczny charakter. Uzmysławia, jak bardzo cierpią dzieci tylko dlatego, że dorośli mają chwilę słabości. 

Przeczytaj też: Rodzice, alkohol i dzieci

Jako bohaterowie pojawia się śmierć, przerażający królik, zombie i trup, czyli rzeczy, które najbardziej przerażają małe dzieci. 

Mimo upływu czasu, nagranie jest nadal bardzo na czasie. Apelujemy, by obejrzał je każdy rodzic, bez znaczenia, czy mamy problem alkoholowy czy nie. Warto uzmysłowić sobie jak mocno cierpią dzieci, przez nasze nawet drobne błędy.

 

AK

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz