Witaj maluszku, żegnajcie przyjaciele!

W relacjach międzyludzkich daje się zaobserwować istotną zależność pomiędzy urodzeniem dziecka, a stratą dotychczasowych przyjaciół.

rodzice

Często zdarza się, że po urodzeniu dziecka nasze więzi z przyjaciółmi osłabiają się. Chodzi przede wszystkim o przyjaciół, który sami nie mają jeszcze swoich dzieci ani partnerów. Dlaczego przestajemy się spotykać i rzadko ze sobą rozmawiamy?

Nowa rola

Kiedy urodzi się dziecko, młodzi rodzice mają ręce pełne roboty. Mały człowiek w domu wymaga przede wszystkim  czasu. Nasi przyjaciele odwiedzają niedługo po wyjściu ze szpitala, przynoszą coś dla dziecka i często bywa tak, że następnym razem zobaczymy się z nimi za kilka miesięcy. Rodzice nie są już dyspozycyjni, jak wcześniej, spontaniczne wyjścia bywają niemożliwe do realizacji i wymagają zaangażowania osób trzecich, co nie zawsze jest łatwe. Przyjaciele zdają sobie sprawę z tego, że dziecko budzi się kilka razy w nocy, może mieć problemy z kolką i nie chcąc nam się narzucać ze swoim spotkaniem, nawet go nie proponują.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz