Lala dla dziewczynki, a autko dla chłopca - czy zawsze musi tak być?

Czy istnieją zabawki odpowiednie dla chłopców czy dziewczynek? Dlaczego wstyd ubrać chłopca na różowo?

lalka dla chłopca

Ach, ten straszliwy gender! Nigdy nie wiadomo, kiedy się człowiek na niego natknie. Wkradł się już nawet na łamy naszego portalu. Tyle osób obawia się gendera, podczas gdy wiele z nich nie ma pojęcia, cóż to takiego. A nuż pewnego poranka otworzymy lodówkę, a stamtąd wyskoczy gender i nas pożre? Skoro wszędzie go pełno, to to całkiem możliwe... Prawda jest pocieszająca, ale tylko trochę. Gender wprawdzie nie wyskoczy z lodówki, ale z szafy z ubraniami już może. Najgorsze jednak jest to, że ten krwiożerczy potwór może sobie upodabać nawet... pudło na zabawki naszego dziecka!

Zostaw, to zabawka dla dziewczynek!

Zdanie to zwykle wydobywa się z ust zatwardziałych przeciwników naszego ulubieńca gendera. Ci ludzie zupełnie nie wyobrażają sobie, by ich syn (a niekiedy, o zgrozo, obce dziecko spotkane w sklepie z zabawkami) marzył o otrzymaniu na urodziny lalki i wózeczka, albo by ich córka zachwycała się ujrzanym w sklepie zestawem do majsterkowania. Wszyscy wiemy, że dziecko na pewnym etapie rozwoju zaczyna naśladować swoich rodziców. Kiedy maluch już identyfikuje się ze swoją płcią, często (z pewnymi wyjątkami) zaczyna naśladować rodzica tej samej płci, co on. Nasza znajoma ze sklepu jest święcie przekonana, że każda mama na świecie sprząta, gotuje i opiekuje się dzieckiem, a każdy normalny tata godzinami dłubie przy samochodzie, chodzi do pracy i uczy dziecko grać w piłkę. Sęk w tym, że daleko nie zawsze tak jest!

A jak jest? Jest tak, że być może chłopiec bawiący się lalką niemowlakiem naśladuje swojego tatę, który z czułością oiekuje się młodszym rodzeństwem. A dziewczynka zawzięciewaląca w szafę plastikowym młotkiem wzoruje się na mamie, która poskręcała jej nową półkę na książki. Takie zabawy mogą wpływać na kształtowanie się czułych, wrażliwych mężczyzn i zaradnych, przebojowych kobiet.

I właśnie na tym, na etepie małego dziecka, polega gender: zarówno chłopiec jak i dziewczynka może się bawić takimi zabawkami, jakimi tylko zapragnie. Ideologia gender mówi, że nie ma takich rzeczy, których nie wypada robić, dlatego że jest się dziewczynką czy chłopcem. Zresztą kobiet i mężczyzn dotyczy to samo.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz