Zawód matka dla początkujących

O czym warto pamiętać, gdy czujesz, że nie radzisz sobie z macierzyństwem?

świeżo upieczone mamy

Nie ma takiej pracy zawodowej, do której przystąpiłabyś z marszu bez praktyki i szkolenia i wykonała ją perfekcyjnie, jednak gdy rodzi się maluszek, chciałabyś wszystko wiedzieć i umieć. Mimo że satysfakcja ostatecznie jest większa niż z jakiejkolwiek pracy zawodowej, na początku może być ciężko. Twój "mały szef" jest jedyną osobą, która mogłaby ci cokolwiek podpowiedzieć, pokierować, zatwierdzić lub zanegować.

Tymczasem w dużej mierze niezbyt z tobą współpracuje, nie śmieje się, kiedy jest dobrze, nie ściska cię, gdy czuje wdzięczność, rzadko na ciebie patrzy, a czasem można mieć wrażenie, że wszystko mu jedno kto się nim zajmuje, byle był najedzony i przewinięty. Właściwie wszystko, co robisz od zmiany pieluszek, poprzez karmienie czy pranie musi być wykonywane prawie natychmiast i są to czynności wykonywane w kółko. Wszystko to sprawia, że czujesz brak satysfakcji po ciężkim dniu pracy, a wręcz możesz czuć się nieporadnia w nowej profesji.

Nawet dla doświadczonej mamy drugi połóg nie jest łatwy. Jednak pamiętaj, będziesz kompetentną i "ogarniętą" mamą wcześniej niż myślisz! Już teraz jesteś super! Tymczasem pamiętaj o kilku sprawach: CZYTAJ DALEJ >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz