Co czyta Redakcja w oczekiwaniu na wiosnę?

Na półki Mam trafiają nie tylko książki o rozwoju i zdrowiu dzieci, lecz także lektury dla przyjemności. Oto, co znalazło się na naszych półkach w lutym!

książka

Luty to nie do końca okres postanowień noworocznych czy wielkich, długo termiowych zmian. Ja jednak wierzę, że każdy moment jest dobry, by zmienić coś w swoim życiu i uczynić je lepszym. Czasami trzeba odpowiedniego planu, dużego nakładu pracy oraz wielu wyrzeczeń. Innym razem wystarczy... usiąść z odpowiednią lekturą, zanurzyć nos w kartkach i zrelaksować się z dobrą lekturą. Do wiosny zostało jeszcze 24 dni - to dużo czasu, by pocelebrować szarość za oknem oraz wcześnie kładące się spać dzieci. Po jakie lektury sięga redakcja, kiedy dzieci już śpią? Oto nasza lista książek z lutego. Trzymajcie kciuki, by udało nam się je wszystkie przeczytać!

Zobacz też: Po jakie książki warto sięgać będąc Mamą?

Inna kobieta
Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska
Ada jest samotną matką czteroletniej Tosi. Jakiś czas temu rozwiodła się z mężem alkoholikiem. Nowa szefowa wykorzystuje Adę do pisania sprzecznych z etyką dziennikarską artykułów, a były mąż z radością wytyka jej każde potknięcie. Codzienną rutynę kobiety przerywa w końcu namiętny romans z przystojnym kolegą z pracy.
Joanna jest przeciwieństwem Ady. To zmęczona psycholożka, tworząca wraz z kochającym mężem i dwójką dzieci szczęśliwą rodzinę. Jedynie jej pacjenci i rozwiedzeni od lat rodzice przyprawiają ją o ból głowy. Kobieta jest przekonana, że żyje w idealnym związku, a jak jest naprawdę?
Niespodziewanie losy tych dwóch różnych kobiet skrzyżują się w najmniej oczekiwanym momencie.
Inna kobieta to wciągająca od pierwszej strony opowieść, w której każda kobieta odnajdzie echa własnego życia.
Nowa książka autorek powieści „Dwanaście życzeń”!


Ten jeden dzień
Kaira Rouda

Paul Strom wiedzie życie, które jawi się jako spełnienie amerykańskiego snu. Piękna, młoda żona – Mia, dwoje wspaniałych dzieci w elitarnej szkole, ogromny dom na przedmieściach i satysfakcjonująca praca w agencji reklamowej. Tego wyjątkowego dnia Paul zabiera Mię do domku nad jeziorem. Mają tam spędzić wspaniały czas tylko we dwoje. Ma wobec żony pewien plan…
A co, jeśli to z pozoru doskonałe życie amerykańskiej rodziny jest tylko ułudą? A wizerunek przykładnego obywatela kryje mężczyznę z niebezpieczną osobowością?
 
Powoli. Jak żyć we własnym rytmie
Brooke McAlary

Powoli, nie pędź tak! Ciesz się życiem!

Bestsellerowy poradnik dla wszystkich, którzy chcą odnaleźć swój rytm i delektować się każdą chwilą. Kontynuacja rewolucyjnej "Prostoty. Siły codziennych rytuałów" Brooke McAlary. Masz wspaniałą rodzinę, odnosisz sukcesy w pracy i tyle osób zazdrości ci pięknego domu? Tylko dlaczego się tym nie cieszysz? Dlaczego źle sypiasz w nocy i wciąż nie możesz pozbyć się stresu? Masz tyle planów, tyle rzeczy do zrobienia i stale brakuje ci czasu. To nie jest dobry rytm. To nie jest twój rytm! Aby się o tym przekonać, zwolnij i ogranicz aktywność. Oddziel zachcianki od potrzeb, uwolnij się od nadmiaru rzeczy, skoncentruj na tym, co tu i teraz, wybieraj świadomie. Poczuj zapach deszczu, wsłuchaj się w wiatr, chwyć za rękę ukochaną osobę. Być może sądzisz, że to kiepski pomysł i prosta droga do życiowej porażki? Brooke też tak myślała, gdy pewnego dnia jej idealne życie straciło sens, a jednak podjęła to ryzyko. Teraz swoim doświadczeniami dzieli się z milionami słuchaczy i czytelników. Droga ku życiu we własnym rytmie nie jest łatwa, ale dzięki praktycznym radom zawartym w tej książce krok po kroku dotrzesz do celu. Zresztą sama droga do niego jest nagrodą.

Polecamy też: Zmiany w standardach opieki okołoporodowej [2019]

Sty życia Zero Waste
Amy Korst

Styl życia Zero Waste to praktyczny poradnik, który podpowie, co zrobić, aby żyć oszczędniej, produkować mniej odpadów, nie tracąc na wygodzie i zyskując przy tym więcej czasu na cieszenie się życiem!

Amy Korst, która ekologiczny styl życia opanowała do perfekcji, radzi, jak ograniczyć produkcję śmieci w każdym pomieszczeniu w domu, pracy, samochodzie, a także w podróży.

Dzięki tej książce dowiesz się:

  • Jak krok po kroku wprowadzać zmiany w swoim otoczeniu, aby wyrobić w sobie nowe, zdrowsze nawyki.
  • Jak być świadomym konsumentem i na co zwracać uwagę w trakcie zakupów.
  • Jak zaprowadzić porządek w swoim domu.
  • W jaki sposób żyć ekologicznie, nie wydając fortuny, a wręcz oszczędzając pieniądze.

 

A co w tym miesiącu znalazło się na Waszych półkach?

AK

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz