Coraz mniej polskich dzieci rodzi się w Anglii i Walii

Jak myślicie, co jest przyczyną malejących statystyk?

rodzina

W minionym roku po raz pierwszy od blisko dekady wyraźnie zmalała liczba dzieci urodzonych przez Polki w Anglii i Walii - wynika z danych brytyjskiego urzędu statystycznego.

Polecamy: W Polsce urodziło się znacznie więcej dzieci niż w roku ubiegłym!

ONS (Office for National Statistics) tylko 20,8 tysięcy dzieci urodzonych w 2017 roku na terenie Anglii i Walli (z urodzonych 679 tysięcy). To daje 3,1% wszystkich urodzonych w tym regionie dzieci. Dla porównania, rok wcześniej Polki urodziły na terenie Anglii i Walii prawie 22,3 tysiąca dzieci. OD 2008 roku ta liczba stopniowo wzrastała, zaliczyła jedynie niewielki spadek w 2016 roku.

To właśnie dlatego od 2010 roku Polska jest najczęstszym krajem pochodzenia świeżo upieczonych matek, które nie są obywatelkami Wielkiej Brytanii. Wcześniej w czołówce plasowały się Pakistanki. W 2017 roku top obstawiły obywatelki Rumunii (13,7 tys.), Indii (13,5 tys.) i Bangladeszu (7,4 tys.).

Zobacz też: Czy rzeczywiście mamy Baby Boom?

ONS podaje także liczbę nowo narodzonych dzieci, których oboje rodzice są Polakami - w ubiegłym roku było ich 14,4 tys. Tym samym 7 na 10 dzieci urodzonych w ub. roku w Anglii i Walii przez polskie matki miało też polskiego ojca. Około 3 tys. dzieci pochodziło ze związków Polki i obywatela Wielkiej Brytanii, a 455 ze związku Polaka i Brytyjki.

 

 

AK

Źródło: bankier.pl

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz