Dzieci na torach wyścigowych Formuły 1 zamiast grid girls

Jaki jest cel takiego pomysłu? Zainspirować następną generację kierowców torów wyścigowych Formuły 1.

Formula 1

Grid girls to młode, skąpo ubrane, piękne dziewczęta, które są obecne na torze zarówno przed startem i po zakończeniu wyścigu. Swoją obecnością mają dodawać splendoru wyścigom, a szczególnie uroczystości wręczenia trofeów.

Zastąpić je mają dzieci, które będą przyszłymi kierowcami. Jak można domniemywać - głównie płci męskiej. Choć do tej pory do startu w wyścigach Formuły 1 zgłoszonych zostało pięć kobiet, jednak tylko dwóm udało się zakwalifikować i wystartować w wyścigu.

Kobietą, która startowała w największej liczbie Grand Prix jest Lella Lombardi, która uczestniczyła w 12. wyścigach, z 17., do których została zgłoszona. Jest ona także jedyną kobietą, która zdobyła punkty w Mistrzostwach Świata Formuły 1. Lombardi w swoim drugim starcie w mistrzostwach świata, podczas Grand Prix Hiszpanii na torze Montjuïc Circuit, zajęła 6. miejsce, jednak otrzymała pół punktu, ponieważ wyścig został przerwany po 29. okrążeniach z powodu wypadku Rolfa Stommelena, podczas którego zginęło czterech kibiców!