Fenomen Krainy Lodu - w kinach druga część. Za co nasze dzieci kochają Elsę i Olafa?

„Kraina Lodu” to najbardziej dochodowa animacja Disneya w historii. Zdobyła wiele nagród, m.in. dwa Oscary (dla najlepszej animacji roku i za piosenkę „Let It go”), Złoty Glob, nagrodę BAFTA oraz pięć statuetek Annie.

Kraina Lodu 2

Po czterech latach od premiery filmu „Kraina Lodu”, sklepy z ubrankami, akcesoriami i zabawkami dla dzieci nadal uginają się pod ciężarem półek wypełnionych asortymentem nawiązującym do jednej z najpopularniejszych opowieści Disneya. Od puzzli, pluszaków, lalek, przez plecaki, mazaki, kolorowanki, koszulki, piżamki po pościel, talerzyki, kubeczki i serwetki – wszystko z bohaterami filmu „Kraina Lodu”. Nie ma dziewczynki, która nie bawiłaby się w Elsę, nie ma chłopca, który nie uwielbiałby Olafa, a nawet, jeśli trafią się tacy, którzy ich nie lubią, to i tak bardzo dobrze znają historię o tajemniczej, niebezpiecznej mocy Elsy i oddanej, kochającej Annie.

Dobra królowa śniegu

Fabuła filmu nawiązuje do znanej baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Opowieść o Elsie posiadającej wrodzoną, magiczną moc, mogłaby stanowić genezę „Królwej Śniegu”, gdyby nie to, że zakończenie jest szczęśliwe. Elsa, w czasie zabawy z młodszą siostrą na wyczarowanym śniegu, niechcący trafia ją lodowym pociskiem, którego odłamek utkwił w głowie młodszej siostry. Przerażona Elsa przestaje panować nad swoją mocą i skuwa lodem całą komnatę. Zrozpaczeni rodzice, król i królowa Arendelle, zabierają nieprzytomną, zimną Annę i przerażoną Elsę do trolli, tam Anna zostaje uzdrowiona, ale nie pamięta już, że jej siostra posiada magiczne zdolności wyczarowania śniegu i lodu. Elsa dostaje przestrogę od trolli i zaczyna rozumieć, że jej moc jest bardzo niebezpieczna. Jeśli lodowa drzazga utknie kiedyś w sercu Anny, będzie mogła ją rozpuścić tylko prawdziwa miłość. Od tej chwili ich życie się zmienia, Elsa zamyka się w swoim pokoju i próbuje ukrywać moc, Anna powoli godzi się z odrzuceniem ze strony siostry. Przez lata żyją w odosobnieniu. Po śmierci rodziców, Elsa zostaje królową, a jej niekontrolowana moc znów się ujawnia. Przestraszona, ucieka w góry. W środku lata w Arendelle pojawia się lód i śnieg, panuje zima. Anna wyrusza na poszukiwania siostry. W górach poznaje Olafa, Svena i Kristoffa. W lodowym pałacu Elsy lodowa drzazga dostaje się do serca Anny. Jednak cała historia kończy się happy endem, prawdziwą miłością, która ratuje życie, jest miłość sióstr. 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz