Jak zorganizować czas najmłodszym w ferie, nie wyjeżdżając z miasta?

Ferie mogą okazać się nie lada wyzwaniem dla rodziców. Jak w atrakcyjny sposób zorganizować wolny czas najmłodszym?

ferie zimowe

Kolonie czy wspólny wyjazd z dzieckiem może być sporym wydatkiem dla domowego budżetu, z tego też powodu nie zawsze jest możliwy. Zdarza się również, że przerwa semestralna nie pokrywa się z urlopem rodziców. Nie oznacza to jednak, że zimowe podróże są jedyną atrakcyjną formą spędzenia czasu wolnego podczas ferii. Istnieje wiele interesujących aktywności dla najmłodszych, które nie wymagają dużego nakładu finansowego, a niektóre z nich mogą być nawet bezpłatne.

Zajęcia dodatkowe

W wielu miastach znajdziemy szeroką ofertę aktywności dla dzieci, które pozostają w miejscu zamieszkania podczas ferii. Różnego rodzaju placówki edukacyjne organizują zajęcia w formie półkolonii i zapewniają opiekę nad dziećmi w godzinach pracy rodziców. Przy wyborze tych aktywności należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wiek dzieci i ich zainteresowania. Odpowiednio dopasowane zajęcia sprawią, że pociecha nie będzie się nudziła i traktowała uczestnictwa w nich jako przykrego obowiązku.

- Ferie to czas odpoczynku od zajęć szkolnych, jednak dobrą propozycją na wypełnienie czasu wolnego są aktywności, które łączą elementy edukacji z zabawą. Co ważne, tak zorganizowane zajęcia pozwolą dziecku nawiązać nowe kontakty z rówieśnikami. Placówki MathRiders zlokalizowane na terenie całego kraju oferują różnorodne atrakcje. Zarówno te opierające się na zabawach logicznych i aktywnościach skupionych wokół matematyki, jaki i kreatywne warsztaty plastyczne, muzyczne, które rozwijają szeroką gamę zainteresowań. Wybrane zabawy, które przypadną do gustu dziecka można oczywiście powtórzyć w domu – mówi Małgorzata Grymuza, ekspert MathRiders.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz