Harry Potter „Voldemort: Origins of the Heir” już w Internecie [FOTO]

Zrealizowany przez fanów sagi o Harrym Potterze film „Voldemort: Origins of the Heir”, który miał premierę 13 stycznia, zebrał już ponad 4 mln wyświetleń.

Harry Potter1

Twórcami filmu są Włosi: scenarzysta i reżyser Gianmaria Pezzato oraz producent Stefano Prestia. Pomysł nie spodobał się wytwórni filmowej Warner Bros, która ma wyłączne prawo do ekranizacji książek J.K. Rowling. Wytwórnia próbowała nawet zablokować pracę nad filmem. W końcu jednak zawarto ugodę i a premiera „Voldemort: Origins of the Heir” odbyła się 13 stycznia 2018 roku.

Obraz jest prequelem sagi o przygodach Harry'ego Pottera. Opowiada historię młodości Toma Riddle'a. Grisha McLaggen, wraz z innymi uczniami Hogwartu, usiłuje dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za zbrodnie popełniane w szkole magii.

W filmie można znaleźć też odpowiedź na pytania: Dlaczego Tom Riddle stał się Voldemortem? Co wydarzyło się w czasach jego młodości? Co stało się w Hogwarcie, kiedy do niego powrócił?

Twórcy filmu starali się wyjaśnić wątki, które znalazły się w książkach, ale zostały pominięte w filmach z serii "Harry Potter".

W rolę Toma Ridle'a wcielił się włoski aktor Stefano Rossi znany z filmów "I znów zazielenią się łąki", "My father Jack", "I'm endless like the space". Lorda Voldemorta zagrał brytyjczyk Rorie Stockton. Grishę McLaggen zagrały Aurora Moroni i Maddalena Orcali.

Film o młodym Voldemorcie nie miał swojej premiery kinowej. Można go oglądać za darmo w serwisie YouTube, gdzie został umieszczony na kanale należącym do Tryangle Films.

tw

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz