Skuteczne metody oszczędzania w rodzinnym budżecie

Oszczędzanie wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Rodzinom jest trudniej, bo trudniej planować, ale da się. Sprawdź to!

oszczędzanie

Zapewne niemal każdy marzy o czymś, na co potrzebne są niemałe pieniądze - nowy samochód, dom czy daleka podróż. Większość jednak nie dostaje na tyle satysfakcjonującej pensji, by te pragnienia ot tak zrealizować. Pozostaje wówczas jedno wyjście - oszczędzanie.

  1. Zakupy

W lodówce pustki, a Ty nie wiesz, co przygotować na obiad? Nie masz czasu jechać do marketu, bo dzieci już wołają, że są głodne? Pozostaje więc sklep osiedlowy, w którym ceny zwykle są co najmniej dwa razy wyższe. Zamiast tego przygotuj wcześniej listę zakupów z rozpiską posiłków na cały tydzień i zrób zakupy w dużym sklepie, a unikniesz podobnych sytuacji. Planowanie menu z tygodniowym wyprzedzeniem i duże zakupy w każdą sobotę to naprawdę oszczędnosć około 100-200 zł tygodniowo w trzy- i czteroosobowych rodzinach.

  1. Na mieście

Jesteś miłośnikiem kawy i lubisz ją pić w drodze do pracy? Zainwestuj w kubek termiczny i rób własną w domu! To samo z lunchami - znacznie bardziej ekonomiczne są dania domowe przełożone do pudełek śniadaniowych. No i kanapki. Pewnie, że piekarnia pod pracą kusi, ale serio chcesz płacić za bułkę 7 zł?

  1. Pranie

Niech będzie przemyślane! Po co robić dwa prania, jeśli można zrobić jedno? Włącz pralkę dopiero, jak bęben będzie pełny.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz