500 plus przyczynia się do bierności zawodowej!

Konstrukcja programu 500 plus nie promuje zatrudnienia i sprzyja wzrostowi bierności zawodowej - pokazują ostatnie, zatrważające dane GUS.

500+

 Coraz więcej rodziców zastanawia się, czy warto wracać do pracy albo podnosić swoje kwalifikacje. Powodem są świadczenia socjalne, które przez aktywność zawodową można utracić.


Ponad 30 proc. dorosłych Polaków w rodzinach, gdzie pobierane jest świadczenie 500 plus na pierwsze i jedyne dziecko, nie ma zatrudnienia, ani go nie szuka - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Z tego samego opracowania wynika, że aktywność zawodowa młodych kobiet (25-34 lata) jest najniższa od ostatnich kilkunastu lat. Powiązanie obu informacji jednoznacznie wskazuje na to, że 500 plus sprzyja bezrobociu i zmniejsza aktywność zawodową Polaków. Doszliśmy właśnie do momentu, w którym praca przestaje się opłacać!

Praca powinna się opłacać – każda praca. Świadczenia socjalne powinny być tak skonstruowane, by każda kombinacja była mniej opłacalna od jakiejkolwiek pracy zarobkowej. Tymczasem im więcej świadczeń, tym mniejsza aktywność zawodowa. „Ten rząd nie pozwoli samotnym matkom umrzeć z głodu. Wychowam dziecko, a jak podrośnie, pójdę do pracy” – komentuje jedna z internautek.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz