Najnowsze badania wykazały, że granie w gry video ma wiele zalet

Nie musisz siłą odciągać dziecka od konsoli. Naukowcy uważają, że gry video wcale nie są tak bezużyteczne, jak wcześniej myślano.

granie w gry video

Według opinii publicznej, na gach video spoczywa prawie cała odpowiedzialność za wszelkie problemy, z jakimi borykają się dziś dzieci i młodzież. Mówi się, że gry odciągają od czytania, nie uczą myślenia i ograniczają aktywność fizyczną. Tymczasem najnowsze badania ukazują nam zupełnie inne spojrzenie na spędzanie czasu przed konsolą. Kochane moje Supermamy, przeczytajcie ten artykuł uważnie, a może nie tylko staniecie się bardziej łaskawe dla swoich domowych miłośników gier video, lecz także same zechcecie spróbować swoich sił w niektórych grach. 

Świat fantazji

Mogłoby się wydawać, że gra ogranicza naszą wyobraźnię, ponieważ podsuwa nam "gotowca", w którym już wszystko jest pokazane. Niekoniecznie: spośród 500 przebadanych 12-latków najbardziej kreatywni byli właśnie ci, którzy mają w domu konsolę. Dzieci te tworzyły bardziej pomysłowe rysunki i wymyślały ciekawsze opowieści, niż pozostałe. Naturalna, ludzka ciekawość świata może spowodować, że po zagraniu np. w Tenchu (główni bohaterowie są wojownikami ninja) gracz nie tylko zacznie zgłębiać historię Japonii, lecz także stworzy własne opowiadanie osadzone w tych realiach. Gdyby nie czas spędzony na graniu w grę, młody człowiek pewnie sam by na to nie wpadł.

Spostrzegawczość i zręczność manualna

Grałyście kiedyś w jakąś grę video? Jeśli tak, to na pewno wiecie, że jak się czegoś nie dopatrzy to niechybnie czeka nas "Game over". Sama czasami układam takie cukiereczki o nazwie Candy Crush Saga i uwierzcie, że trzeba się im bardzo uważnie przyglądać, żeby to diabelstwo poukładać! Poprawianie spostrzegawczości to jedna z niewątpliwych zalet gier video. Zostało to nawet potwierdzone naukowo przez badaczy z Duke University. Przez 1/10 sekundy pokazywali oni osobom badanym litery ułożone w okrąg. Po chwili obraz pojawiał się powtórnie, tyle że w miejscu jednej z liter znajdowała się strzałka. Badani mieli odgadnąć, która litera zniknęła. Okazało się, że najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliły osoby regularnie grające na konsoli.

Konieczność, szybkiego naciskania guzików w różnych konfiguracjach może okazać się przydatna chirurgom, dla których jest to wspaniałe ćwiczenie zręczności palców. Według naukowców chirurdzy grający w gry video każdego tygodnia operują laparoskopowo o 27% szybciej i popełnieją 27% mniej błędów, niż lekarze, którzy z konsoli nie korzystają. Ciekawostką jest, że jednymi z gier, najbardziej ćwiczących zwinność palców jest tzw. "lanie po mordzie" czyli gry walki, ponieważ, żeby wykonać jakiś specjalny chwyt trzeba bardzo szybko nacisnąć kilka guzików na raz.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz