A gdyby tak... Księżniczki Disneya poszły do pracy i zrobiły karierę?

Zobaczcie, jakie zajęcia znalazł Ilustrator dla najbardziej znanych Księżniczek na świecie!

księżniczki

Dla wielu z nas Księżniczka Disneya to dziewczyna, która jest piękną kobietą, która przeżyła wielką przygodę i odnalazła miłość życia. A i jeszcze dożyła "happy end'u". Z grubsza pewnie tak można podsumować każdą z postaci. Jednak co z życiem zawodowym każdej z nich? Dlaczego w bajkach dla dziewczynek wszystkie Księżniczki są przedstawiane jako kobiety wpatrzone cielęcymi oczami w swoich Księciów... i nie posiadające sensownego zajęcia w życiu? Ani pasji? Jakim wzorem są dla naszych małych dziewczynek, które z kolei są tak wpatrzone w każdą z nich?

Z podobnego punktu widzenia wyszedł ilustrator Matt Burt, który znalazł alternatywną rzeczywistość dla wszystkich wspaniałych Księżniczek Disney'a w której są silnymi, pewnymi siebie kobietami, robiącymi na dodatek karierę. Czy to nie bardziej motywujące i rzeczywiste od "żyli długo i szczęśliwie"?

Projekt powstał dla firmy Simple Thrifty Living, którzy razem z artystą znaleźli zajęcie dla postaci z popularnych bajek. W jednym wywiadów Matt wyjaśnił, że "razem z zespołem Simple Thrifty Living długo szukaliśmy zawodów dopasowanych do postaci oraz historii, jaką przeżyły w swoich bajkach. Wiedzieliśmy, że chcemy je przestawić w świecie, w którym są silnymi kobietami, godnymi naśladowania dlatego tak ważne dla nas było nie tylko znalezienie im odpowiedniego zajęcia lecz także dopasowanie do charakterystyki bajki."

W świecie Matt'a Burt'a Kopciuszek broni praw zwierząt, Śnieżka jest naukowcem a Merida Waleczna... robi karierę sportową. 

Jesteśmy zachwyceni całym projektem i serdecznie zachęcamy do obejrzenia wszystkich postaci w nowej odsłonie. Naszym zdaniem to o niebo lepszy wzór do naśladowania niż piękna Księżniczka zamknięta w wieży. A jak Wam podoba się pomysł i wykonanie?

 

AK

Źródło: mymodernmet.com

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz