Katolicka szkoła pozbyła się ściany w damskiej toalecie. Powód zaskakuje

Dyrekcja katolickiej szkoły w Wallasey postanowiła wyburzyć ścianę w toalecie dziewcząt. Rodzice są oburzeni i żądają wyjaśnień. Odpowiedź dyrekcji zaskakuje!

Mary's Catholic College

Dyrekcja szkoły uważa, że wyburzenie ściany powstrzyma uczennice przed paleniem papierosów – oto powód, dla którego zlikwidowano ścianę w toalecie!

W toalecie nie dość, że wyburzono ścianę, to jeszcze zamontowano kamery. Wszystko po to, by zapobiegać paleniu papierosów i przeciwdziałać przemocy!

Naprzeciw toalety znajdują się dwie sale lekcyjne i korytarz – każdy będzie mógł widzieć, kto i na jak długo wchodzi do toalety. O zapachach nie ma co wspominać. Tyle dobrze, że dyrekcja zgodziła się na prywatność w poszczególnych kabinach i nie zażądała usunięcia drzwi!

Pomysł nie był konsultowany z rodzicami uczniów, a dzieci wstydzą się wchodzić do łazienki. Rodzicie biją na alarm – czy naprawdę dojrzewające dziewczynki, które są bardzo wrażliwe na punkcie prywatności, muszą znosić upokorzenia ze strony rówieśników, którzy rozliczają je z czasu spędzanego w toalecie?

Do Mary's Catholic College chodzą dzieci w wieku 11-17 lat. Większość dziewczynek już miesiączkuje. Toaleta chłopców nie została wyremontowana – ciekawe dlaczego?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz