Kiedy w niedzielę na pewno nie kupisz pieluch w hipermarkecie?

Wkrótce zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedziele. Kiedy wybierzecie się do sklepu, a kiedy nie? Sprawdź!

zakupy

Bardzo chcemy wierzyć, że zamknięcie sklepów w niedzielę przyczyni się do poprawy rodzinnych relacji. Zakaz handlu w niedziele właśnie staje się faktem. Jeśli jesteś w ciąży, albo masz małe dzieci, musisz zacząć bardziej skrupulatnie robić zakupy, ponieważ nie będziesz miała możliwości dokupić czegoś "na szybko". A, jak dobrze wszystkie wiemy, pampersy, chusteczki nawilżane czy mleko lubią się niespodziewanie kończyć w najgorszym momencie!

W które niedziele sklepy będą otwarte, a w które zamknięte?

Zakaz handlu w niedziele będzie wprowadzany stopniowo, by w efekcie końcowym objąć wszystkie niedziele. Prezydent podpisał ustawę i zaczyna ona obowiązywać już od 1 marca 2018. W lutym 2018 jeszcze zrobimy zakupy na starych zasadach. Pierwsza niedziela, gdy sklepy będą nieczynne wypada 11 marca 2018.

Najpierw sklepy będą otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a od 2019 roku tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

W 2020 roku handel w niedziele zostanie całkowicie zakazany.

Czy rząd przewiduje wyjątki od tej zasady? Tak - dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem oraz jedna niedziela przed Wielkanocą, a także ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. W Wigilię sklepy będą otwarte tylko do godziny 14.

 

AMP

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz